Facebook Google+ Twitter

W Arabii Saudyjskiej straż pożarna... będzie mogła ratować dziewczęta

Surowy nakaz separacji płci w krajach islamskich prowadzi niekiedy do tragedii.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Woman_walking_in_Afghanistan.jpg&filetimestamp=20051022223509W Arabii Saudyjskiej strażakom będzie wolno ratować również dziewczyny. Osiem lat po pożarze żeńskiej szkoły w Mekce, w którym życie straciło piętnaście uczennic, Ministerstwo Szkolnictwa wyciągnęło konsekwencje z tego skandalu.

Gazeta «Saudi Gazette» relacjonowała w poniedziałek, że ministerstwo podało jasne wytyczne dyrektorom szkół, żeby w nagłych przypadkach ratownicy mieli zapewniony dostęp na teren szkoły.
W każdym innym kraju na świecie byłoby to oczywistością. Jednakże w pielgrzymkowym mieście, jakim jest Mekka, strażnicy islamskiej policji religijnej w marcu 2002 roku uniemożliwili uczennicom opuszczenie budynku. Powód: Dziewczyny nie miały chust na głowie i nie miały na sobie długich szat.

Naoczni świadkowie relacjonowali wówczas, że religijni policjanci nawet bili uczennice. Pracownicy urzędu ds. wspierania cnoty i zapobiegania wykroczeń dozorują również jeszcze dzisiaj żeńskie szkoły królestwa islamskiego. Troszczą się o to, żeby nikt nie naruszył ustawowo zapisanej separacji płci. Na teren szkoły nie może wejść ani chłopiec ani mężczyzna i nauczycielami mogą być tylko kobiety.

Źródło:yahoo.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Społeczności, w których ważniejsze jest przestrzeganie zasad (i to zasad wątpliwych z punktu widzenia zdrowego rozsądku) niż dbanie o ludzkie życie nie można nazwać inaczej niż społecznościami o silnych zaburzeniach psychicznych. Narody arabskie mają duże problemy ze swoją sferą seksualną, jest ona przepełniona wieloma tabu skutecznie komplikującymi im życie. Co bardziej fanatyczni przedstawiciele islamu, głównie kapłani usilnie pracują nad tym by te społeczeństwa nie wydostały się z tej seksualnej traumy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak naprawdę niewiele nam brakuje do Arabii Saudyjskiej. Jesteśmy tylko lepiej opakowani, bardziej zjadliwie i nobliwie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

O to tam nie ma międzynarodowego dnia kobiet?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, Pani Małgosiu.))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.05.2010 17:53

Jako miłośnik kultury Bliskiego Wschodu powiem, że w tamtych regionach, daje się zauważyć coraz więcej zmian kulturowo religijnych. Oczywiście wiele z nich na korzyść kobiet. Czyli, czas na małe reformy:) Za ciekawą informację 5* :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jaki kraj taki obyczaj. Jak dobrze mieszkać w Polsce:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.