Facebook Google+ Twitter

W Austrii tylko pół promila alkoholu we krwi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-08 07:45

Ci, którzy w ostatniej chwili zdecydowali się wsiąść w samochód i pojechać do Austrii by obejrzeć podczas finałów piłkarskich Mistrzostw Europy, w korkach stać nie będą, ale powinni pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

Wjeżdżając do Austrii, bezwzględnie należy pamiętać o winietce - to koszt 22 euro 20 centów. Kolejna ważna kwestia to ograniczenie prędkości do 130 kilometrów na autostradzie, zaś w terenie zabudowanym - do 50 kilometrów na godzinę. Trzeba też mieć w samochodzie odblaskową kamizelkę ostrzegawczą. Za jej brak grożą bowiem spore konsekwencje. Wreszcie, prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwym - w Austrii kierowca może mieć we krwi najwyżej pół promila alkoholu.

W razie awarii lub wypadku należy dzwonić pod Europejski Numer Alarmowy 112. Pomoc drogową oferują automobilkluby pod telefonami: 120 lub 123.

Ważna informacja dla osób jadących przez Niemcy. Tamtejsze władze ostrzegają kibiców, że jeśli, na przykład, do samochodu przyczepimy narodowe flagi i chorągiewki, poniesiemy konsekwencje za każde spowodowane przez nie uszkodzenie innego pojazdu lub zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.