Facebook Google+ Twitter

W barwach wiosny - świąteczny kiermasz fundacji "Promień Słońca"

Fundacja "Promień Słońca" w dniach 20 marca do 27 marca 2013 roku po raz kolejny zorganizowała na terenie Legionowa kiermasz wielkanocny. Kiermasze świąteczne są już tu tradycją.

Ozdoby na stół wielkanocny przygotowane przez opiekunów i wychowanków przedszkola "Chatka Puchatka". / Fot. Jerzy Jastrzębski
Każdy z nich jest ważnym wydarzeniem dla społeczności lokalnej. W tym roku myślą przewodnią kiermaszu była dobroć realizowana poprzez pomoc drugiemu człowiekowi.

Dobroć jest czymś bardzo prostym
być zawsze do dyspozycji drugich
nigdy nie szukać samego siebie

Słowa szwedzkiego dyplomaty Daga Hammmaarskjolda członkowie fundacji "Promień Słońca" starają się wypełniać nieustannie od 8 lat. W działalność na rzecz osób niepełnosprawnych są angażowane coraz większe grupy osób i coraz więcej chętnych chce się realizować poprzez takie działania.
W organizacji kiermaszu aktywny udział wzięły społeczności Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych, Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II oraz przedszkola "Chatka Puchatka" w Legionowie.

Wszystkim podobał się program artystyczny zaprezentowany przez przedszkolaków z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie. / Fot. Jerzy Jastrzębski-Pragniemy uczyć naszych wychowanków-mówi Iwona Osypowicz wicedyrektor Powiatowego Zespołu Szkół Specjalnych- rozumienia innych ludzi, umiejętności działania dla innych. Naszym celem jest kształtowanie wśród społeczności lokalnej potrzeby bycia „dobrym”. Uczymy od najmłodszych lat tak pojmowanej dobroci. Wrażliwość na potrzeby słabszych, tolerancja są naszym hasłem przewodnim. - dodaje.

Ta nauka zdaniem Pauliny Żmijewskiej współwłaściciela zespołu "Milenium", którego częścią jest przedszkole "Chatka Puchatka" przynosi wymierne rezultaty.

Wychowankowie obu przedszkoli z pełnym zaangażowaniem przedstawili kolorowy pełen wiosennych akcentów program Program przedstawiony przez wychowanków przedszkola "Chatka Puchatka" również zachwycił publiczność. / Fot. Jerzy Jastrzębskiartystyczny, którego odbiorcami byli obecni na otwarciu kiermaszu ich najbliżsi. A potem z wielką ochotą włączyły się do wspólnej zabawy. Dzieci niepełnosprawne odwiedziły przedszkole „Chatka Puchatka” z inscenizacją wykorzystującą alternatywne metody komunikacji. Wspólna zabawa dała możliwość wszystkim dzieciom zdobycia nowych, pozytywnych doświadczeń.

-Dzieci nie widzą niepełnosprawności innych, widzą partnerów do zabawy. Powinniśmy uczyć się od nich tej spontaniczności i szczerości w relacjach z ludźmi. Zapewniać im odpowiednie warunki do rozwoju, aby ta wrodzona dobroć nie zanikała z wiekiem- mówi Paulina Żmijewska.


W imieniu podopiecznych Fundacji „Promień Słońca” podziękowałem wszystkim darczyńcom, szczególnie społeczności Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie, Społeczności Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, Przedszkolu „Chatka Puchatka”, wszystkim tym którzy rozumieją co to znaczy być niepełnosprawnym i starają się Przydałaby się jeszcze jedna para rąk mówi szczęśliwa mama przedszkolaka. / Fot. Jerzy Jastrzębskinieść pomoc. Podziękowałem za pomoc przy organizacji kiermaszu wielkanocnego.

Zaprosiłem zebranych na kolorowy pełen świątecznych ozdób kiermasz przygotowany specjalnie z myślą o świętach wielkanocnych. Wyjaśniłem, że darowizny złożone podczas kiermaszu przeznaczone są na zakup specjalistycznego sprzętu do wspomagania mowy dzieci niepełnosprawnych- podopiecznych fundacji „Promień Słońca”.

Wielkanocny kiermasz fundacji w dniu 21 marca 2013 zawitał również do ratusza, gdzie wolontariusze fundacji oferowali kolorowe ozdoby na stół świąteczny
podczas II Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych miasta Legionowo i powiatu Legionowskiego.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.