Facebook Google+ Twitter

W Berlinie Barack Obama rozmawiał z Angelą Merkel

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-24 14:37

W Berlinie Barack Obama, kandydat Demokratów na prezydenta Stanów Zjednoczonych, rozmawiał z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Nie są znane szczegóły spotkania, ponieważ po jego zakończeniu nie przewidziano żadnych wypowiedzi dla mediów. Merkel i Obama przed rozpoczęciem rozmowy w urzędzie kanclerskim krótko pozowali jedynie fotografom do zdjęć.

Wczoraj szefowa niemieckiego rządu zapowiedziała, że z amerykańskim gościem zamierza rozmawiać o stosunkach dwustronnych, współpracy w ramach NATO i kwestiach związanych z ochroną klimatu. Dodała, że cieszy się z możliwości osobistego poznania Baracka Obamy.

Spotkań z prasą nie będzie też przy okazji zaplanowanych na popołudnie rozmów senatora z szefem niemieckiej dyplomacji Frankiem-Walterem Steinmeierm i burmistrzem Berlina Klausem Wowereitem. Ten drugi ma się pojawić w luksusowym hotelu "Adlon", gdzie mieszka Obama, z pamiątkową księgą miasta Berlina.

Przed hotelem gromadzą się tłumy Berlińczyków i turystów, którzy chcą zobaczyć popularnego polityka.
Najwięcej widzów - według różnych szacunków, od 10 tysięcy do miliona - zgromadzi się wieczorem pod Kolumną Zwycięstwa, gdzie Barack Obama wygłosi przemówienie poświęcone stosunkom transatlantyckim. Będzie ono jego jedynym publicznym wystąpieniem podczas wizyty w Berlinie.
A.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.