Facebook Google+ Twitter

W Berlinie kończy się dziś Międzynarodowy Festiwal Filmowy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-21 12:33

Po rozdaniu nagród wczoraj wieczorem niedziela jest - zgodnie z tradycją - dniem publiczności. Oznacza to, że widzowie raz jeszcze mogą dziś zobaczyć wszystkie nagrodzone filmy.

Duże zainteresowanie towarzyszy tureckiemu filmowi "Miód", który otrzymał najważniejsza nagrodę Berlinale - Złotego Niedźwiedzia.

W kilkunastu berlińskich kinach jest już wyświetlany "Autor widmo" Romana Polańskiego, który w miniony czwartek wszedł do szerokiego rozpowszechniania. Polański otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia za reżyserię. Niektóre niemieckie media twierdzą, że mimo nieobecności reżyser był jedną z gwiazd tegorocznego festiwalu.

Podczas 60. festiwalu filmowego w Berlinie został pobity rekord frekwencji. Według szacunków organizatorów, festiwalowe filmy obejrzało 300 tysięcy widzów. "To oni sprawili nam najlepszy prezent na jubileusz" - cieszył się dyrektor Berlinale Dieter Kosslick.

W tym roku filmy biorące udział w festiwalu wyświetlano w Berlinie nie tylko w wielkich multipleksach, ale również w wybranych małych, osiedlowych kinach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.