Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3679 miejsce

W Berlinie odtworzono gabinet Hitlera z jego bunkra. Wystawa budzi kontrowersje (wideo)

Muzeum Historycznym Verein w stolicy Niemiec odtworzono gabinet Adolfa Hitlera, w którym dyktator spędził ostatnie chwile życia.

 / Fot. RUPTLY/x-news"Führerbunker" to miejsce, w którym ostatnie chwile swojego życia spędził Adolf Hitler. Teraz jego kopia jest dostępna dla turystów w Muzeum Historycznym Verein w stolicy Niemiec.

Pokój został odtworzony z zachowanych zdjęć i informacji, jakie udało się zebrać twórcom wystawy. Są meble, podobne do tych, które znajdowały się w oryginalnym pomieszczeniu a także elementy dekoracyjne, takie jak portret Fryderyka Wielkiego.

Oryginalny bunkier został zniszczony dwa lata po śmierci Hitlera, w 1947 roku. Niektórzy twierdzą jednak, że korytarze wiodące do pomieszczenia wciąż istnieją, są jednak odcięte od świata.

Wystawa budzi wiele kontrowersji, w szczególności ze względu na to, że znajduje się w pobliżu muzeum Topographie des Terrors, miejsca znajdującego się na terenie dawnej siedziby gestapo i SS, w którym badane są przypadki ofiar nazistowskiego reżimu - zbrodni, opresji i prześladowań.

RUPTLY/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.