Facebook Google+ Twitter

W Berlinie rusza G20

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-22 10:52

W Berlinie rozpoczyna się szczyt europejskich państw należących do tak zwanej grupy G20, obejmującej kraje o najlepiej rozwiniętych i wschodzących gospodarkach. Jednym z tematów spotkania będzie ewentualna pomoc dla sektora bankowego krajów Europy środkowo-wschodniej.

W rozmowach w stolicy Niemiec biorą udział szefowie państw i rządów oraz ministrowie finansów Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii, Holandii, Czech i Luksemburga, a także przewodniczący Komisji Europejskiej i prezes Europejskiego Banku Centralnego.

Szefowie resortów finansów mają przeanalizować sytuację ekonomiczną w krajach Europy środkowo-wschodniej i możliwości pomocy dla gospodarek tych państw. O konkretnej pomocy nie będzie jednak mowy, ponieważ na razie nie jest ona konieczna. Kraje naszego regionu, poza Węgrami i Łotwą, nie występowały zresztą z prośbą o wsparcie.

Głównym tematem spotkania w Berlinie jest przygotowanie wspólnego europejskiego stanowiska na szczyt grupy G20, który odbędzie się na początku kwietnia w Londynie. Niemcy chcą w tym celu namówić partnerów do poparcia pomysłu przyjęcia międzynarodowych zasad państwowej pomocy dla przedsiębiorstw, które przeżywają trudności w związku z kryzysem ekonomicznym. Ta pomoc, zdaniem Berlina, nie może jednak polegać na stosowaniu protekcjonizmu gospodarczego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.