Facebook Google+ Twitter

W Beskidach ruszył już wyciąg narciarski. Na razie jeden...

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2006-12-18 08:23

W Beskidach panują fatalne warunki narciarskie. Pada deszcz, na szlakach turystycznych jest ślisko, a śniegu jest za mało, żeby mogły ruszyć wyciągi. A jednak...

fot. Lucjusz CykarskiNiedoborem białego puchu nie przyjęli się jednak właściciele wyciągu na Białym Krzyżu (934 m n.p.m.) pod Szczyrkiem. Od kilku dni zbierali śnieg z okolicznych pól, wrzucali go na niewielką przyczepkę podpiętą do traktora i przewozili na stok. A kiedy uzbierała się już wystarczająca ilość, „odpalili” sprzęt.

– W ubiegłym roku zaczęliśmy jeździć już pod koniec listopada. Żyjemy z narciarzy, brakuje nam pieniędzy, dlatego postanowiliśmy coś z tym zrobić. Przewożenie śniegu zajęło nam wprawdzie strasznie dużo czasu, ale nie mieliśmy innego wyjścia. Przynajmniej zawitali do nas pierwsi narciarze – powiedziała wczoraj Janina Cieślar, współwłaścicielka wyciągu na Białym Krzyżu. Nie wiadomo jak długo będzie kursował 300-metrowy orczyk, bo śnieg na okolicznych polach już się skończył. – Jeżeli nie będzie świeżego opadu, będziemy musieli znów zamknąć wyciąg. Najwyższa pora, żeby zaczęło padać – dodała Cieślar.
(wot)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.