Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23111 miejsce

W Beskidach sadzą krokusy i narcyze

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-10-30 14:38

31 października 2007 roku ks. Jan Byrt rozpoczął sadzenie kwiatów w Ogrodzie Reformacji. Co roku ich przybywa. Duchowny chce, aby w 2017 roku zakwitło tam 5000 krokusów.

 / Fot. ks. Jan Byrt Za oknem od kilku dni leży śnieg, lecz zimowa aura nie wystraszyła ks. Jana Byrta, który wraz z parafianami rozpoczął sadzenie kolejnych 500 sztuk krokusów i 500 narcyzów.

Chciałbym, aby te rozkwitające kwiaty, które radują na wiosnę oko przechodnia, były dla naszych parafian wzorem i by byli wspaniałymi uczniami Jezusa. By byli solą tej ziemi i światłością tego świata dla wszystkich, którzy na nich patrzą -powiedział pastor w rozmowie z Wiadomościami24.pl.

Ta pogoda nas jeszcze bardziej zmobilizowała do działania, więc wzieliśmy się już dzisiaj do pracy.  / Fot. Jerzy Opioła/Wikipedia/wolne zasoby/ Najpierw trzeba było odrzucić śnieg, a następnie na przygotowanym poletku (ziemia nie jest jeszcze zmarznięta) zasadzić kwiaty. Tym sposobem na wiosnę 2013 roku powinno zakwitnąć w Ogrodzie Reformacji 2500 krokusów, zaś za 5 lat - 5000 - dodał duchowny.

Zobacz Beskidy w kwiatach

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Robert - pod tym linkiem link możesz zobaczyć kwitnące na wiosnę krokusy i narcyze w Ogrodzie Reformacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiem Ewo, czy ten wspaniały projekt jest zgodny z ustawą Ochrony Przyrody. Rośliny chronione, a takimi są krokusy, mogą być sadzone w ogródkach przydomowych, ale nie w naturze, skąd mogłyby się zacząć w sposób nieodpowiedzialny rozprzestrzeniać. A to byłoby już niedobre dla ich ochrony. Oczywiście w myśl obowiązujących przepisów :)
W każdym razie czekam na relację z pierwszego kwitnienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.