Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21144 miejsce

"W białych sukienkach...

stoją aniołki...”. Tymi słowami zaczyna się jedna z piosenek, którą zaśpiewały dzieci z Przedszkola nr 50 w Sosnowcu, podczas tegorocznego IV Festiwalu Jasełek w Kazimierzu Górniczym.

Na zdjęciu dzieci z Przedszkola nr 50 w Sosnowcu. / Fot. Konrad StaszewskiNa scenie, powstałego w 1966 roku Domu Kultury i działającego od 2006 roku jako Miejski Dom Kultury "Kazimierz", wystąpiły dzieci z około dwudziestu ośrodków edukacyjnych Sosnowca. Udział w Festiwalu, którego obchody przypadały w tym roku na dni 16go i 17go stycznia, zgłosiło trzynaście przedszkoli, trzy szkolne oddziały „0”, pięć szkół podstawowych, cztery gimnazja i zespół opiekuńczo-wychowawczy. Na każde Jasełka, oprócz gimnazjalnych i zespołu opiekuńczo-wychowawczego, przewidziano pół godziny, a starsi aktorzy mieli około czterdziestu minut.

Na zdjęciu dzieci z Przedszkola nr 50 w Sosnowcu. / Fot. Konrad StaszewskiObchody Festiwalu podzielono na dwa dni. W pierwszym występowały przedszkolaki, a w drugim zaplanowano Jasełka dzieci ze szkół, gimnazjów i zespołu opiekuńczo-wychowawczego. Pierwszy dzień Jasełek trwał od godziny 8 rano do 14.30, a drugi do 15.50. Oba uwieńczono ogłoszeniem wyników i uroczystym wręczeniem nagród.

Tegorocznymi laureatami pierwszych miejsc zostały: Przedszkole nr 34 z Juliusza, Szkoła Podstawowa nr 38 i Gimnazjum nr 15.

Aniołek z Przedszkola nr 50 w Sosnowcu. / Fot. Konrad StaszewskiNa scenie wystąpiły aniołki, królowie, pastuszkowie i Święta Rodzina. Odtwórcy tych ról mocno przeżywali udział w przedstawieniach, pięknie deklamowali i nie widać było po nich tremy. Cytując ciąg dalszy utworu o aniołkach: „[...]wszystkie mają dobre humorki...”. Takie też mieli młodzi aktorzy, a widzowie mogli posłuchać pięknych wierszyków, piosenek i kolęd, obejrzeć tańczące aniołki, gwiazdki i przyjemnie spędzić czas.

Była to już czwarta edycja Festiwalu Jasełek zorganizowana przez MDK "Kazimierz". Oprócz niego za organizację odpowiadały także Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 12 w Sosnowcu i Filia nr 10 Biblioteki Miejskiej w Sosnowcu, z siedzibą w Miejskim Domu Kultury "Kazimierz".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.