Facebook Google+ Twitter

W Białymstoku odbyła się akcja "Podziel się książką"

2 kwietnia mieszkańcy Białegostoku spotkali się w samo południe przy Księgarni Naukowo-Technicznej na ulicy Lipowej, żeby wymienić się książkami.

Podziel się książką! / Fot. beanworks, free photo, http://morguefile.com/Białostoczanie przynieśli ze sobą między innymi książki naukowe, romanse, książki popularnonaukowe, biografie reżyserów i publikacje dotyczące sztuki filmowej.

Kilkudziesięciu uczestników stworzyło najpierw tzw. falę książek - ustawili tytuły, które ze sobą przynieśli na murku i wybierali najbardziej interesujące ich pozycje. Niektórzy zaś wymieniali się książkami między sobą. Mogli również zapoznać się z zasobami biblioteki esperanckiej działającej w mieście.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy

Uczestnicy happeningu wspominali, że przynoszą ze sobą książki, które ich niespecjalnie interesują, ale mogą spodobać się innym, a sami szukają pozycji, które im przypadną do gustu. Mówili też, że takich akcji powinno być w mieście organizowanych więcej.

Prezes Białostockiego Towarzystwa Esperantystów Elżbieta Karczewska powiedziała, że pomysł pochodzi od esperantystów z innych krajów, którzy tego samego dnia na całym świecie organizują akcję dzielenia się książkami. Wydarzenie miało stać się jednym ze sposobów na promocję czytelnictwa, ale także międzynarodowego języka esperanto. Białystok to rodzinne miasto twórcy esperanto, Ludwika Zamenhofa. Zaprezentowano między innymi książki do nauki języka, przetłumaczone książki popularno-naukowe czy literaturę piękną. Uczestnicy otrzymali płyty CD z informacjami o esperanto, a dzieci książeczki o kocie Kolorze w czterech językach - polskim, esperanto, angielskim i niemieckim.

Organizatorem akcji było Białostockie Towarzystwo Esperantystów i esperancka biblioteka Esperanto-Libraro, filia Książnicy Podlaskiej w Białymstoku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

piękna akcja

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.