Facebook Google+ Twitter

W Białymstoku paliwo już grubo poniżej czterech zł!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-10-23 10:11

Dwie białostockie stacje paliw biją się o klienta. Auchan i KPKM obniżają ceny a klienci na tym korzystają.

Widok z kamery internetowej KPKM / Fot. Kamil GopaniukLatem w Białymstoku ceny dochodziły nawet do 4,60 za litr PB 95 jak i oleju napędowego. Dziś w Białymstoku taka cena to przeszłość. W ubiegłym tygodniu Auchan obniżył ceny i można zatankować PB 95 za 3,99 a ON za 3,89. Na reakcję największej konkurencji Auchan, czyli miejskiej stacji paliw KPKM nie trzeba było długo czekać. Również tam cena spadła poniżej czterech złotych. Walka o klienta trwa nadal. Dziś Auchan opuścił jeszcze bardziej ceny dzięki czemu można zatankować PB 95 za 3,89 zł a ON za 3,79 ! Takich cen nie było już od dawna. Reakcja KPKM zapewne będzie podobna.

Nie wiadomo jednak kto wygra wojnę o klienta. Auchan kupuje hurtowo paliwo od Orlenu a ceny może obniżać dzięki temu, że oprócz dystrybutorów i kas na stacjach niczego więcej nie ma. Natomiast KPKM kupuje paliwo od niemieckiego dostawcy po niskich cenach i dodatkowo płaci za utrzymanie sklepu przy stacji.

Do niskiej ceny na obu stacjach przyczynia się zapewne światowy kryzys. Im cena baryłki ropy będzie niższa tym taniej kupimy paliwo. Na komercyjnych stacjach ceny nie lecą na łeb na szyję dlatego, że oprócz utrzymania sklepowych stacji, myjni, barów muszą płacić jeszcze za ogólnopolską reklamę. Warto więc tankować do pełna... póki tanio.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 28.10.2008 16:49

A co to jest powszechna opinia? Jakieś badania CBOS-u czy po prostu ty nie masz dobrej opinii na temat Orlenu i to już wystarczy do określenia "powszechna opinia"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wbrew powszechnej opinii, Orlen nie ma dobrego paliwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.10.2008 16:22

A Paliwo z Orlenu to marketowe paliwo?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja wole nie tankowac na marketowych stacjach.
Tankuje na Shell za 4,10 ON ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Utrzymanie sklepu??? Przeciętna stacja położona we w miarę dobrym punkcie ze sklepu czerpie kilkadziesiąt procent przychodu stacji.

Ceny paliw w Warszawie - 4.14 na Neste niektórych za 95. A ponieważ jest promocja kart płatniczych - każdy litr -5gr. Natomiast są miejsca gdzie litr nadal kosztuje ok. 4.40 zł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To ładne ceny. 4.25 za 98? U mnie 4.57 - stan z dzisiaj na BP.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.