Facebook Google+ Twitter

W Biedronce możemy płacić kartą! Sklep testuje system płatności

W trzech sklepach sieci w Warszawie wprowadzono testowo możliwość płacenia kartami płatniczymi. Za obsługę płatności odpowiada bank Pekao SA. Jednocześnie ruszył proces instalowania terminali płatniczych we wszystkich placówkach sieci.

 / Fot. By Matpil105 (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia CommonsNajwiększa polska sieć handlowa w Polsce do tej pory broniła się przed obsługą kart przede wszystkim ze względu na wysokie koszty akceptacji plastików ponoszone na rzecz banków i organizacji płatniczych, tzw. opłaty interchange, czyli należność, którą pobiera bank wydający kartę od agenta rozliczeniowego przy każdej transakcji dokonanej przy użyciu karty płatniczej.

Sieć sklepów deklarowała chęć wprowadzenia płatności kartami, ale tylko pod warunkiem obniżenia opłat transakcyjnych do poziomu, który nie powodowałby obciążeń dla klientów. Dotychczasowa wysokość opłat w Polsce była jedną z najwyższych w Europie.

Płatności kartą w Biedronce będą możliwe dzięki obniżeniu prowizji interchange. 1 lipca wejdzie w życie ustawa uchwalona przez polski parlament, która wprowadzi limit na interchange w wysokości 0,5 proc. Dodatkowo, Mastercard zdecydował się na wprowadzenie od lipca programu "Large Merchants Iterchange Program", który pozwoli na jeszcze większe obniżenie stawki należności - ma wynieść do 0,3 proc.

Sklepy biorące udział w tym etapie testów to placówki zlokalizowane przy ul. Związku Walki Młodych, ul. Bokserskiej i ul. J. Elsnera - donosi wyborcza.pl

Biedronka to sieć sklepów dyskontowych należących do spółki Jeronimo Martins Polska, której właścicielem jest portugalskie konsorcjum Jerónimo Martins.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Receptą na przełamanie oporu przed obrotem bezgotówkowym ma być wspomniana obniżka stawek interchange ... w końcu, to krok milowy w Jeronimo Martins bo jak dotąd jej sklepy, głównie właśnie z tego powodu, stały u mnie na przegranej pozycji, korzystali na tym inni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.