Facebook Google+ Twitter

W Bielsku-Białej rozpoczyna się Beskidzki Festiwal Nauki

Czy tematem innowacji może się zajmować uczelnia techniczno-humanistyczna? W Bielsku-Białej po raz VIII odbędzie się festiwal, którego idea łączy skutecznie najnowsze osiągnięcia nauki i techniki z nowym spojrzeniem na sztukę i kulturę. - W tym roku odwiedzi nas 9 uczelni z kraju i zagranicy - mówi dla Wiadomości24.pl koordynator festiwalu, Rafał Bobiński.

Logo festiwalu / Fot. logoFestiwal łączy skutecznie najnowsze osiągnięcia nauki i techniki z nowym spojrzeniem na sztukę i kulturę. Doskonale wpisuje się m.in. w temat najbliższego EXPO we Wrocławiu, który ma brzmieć "Kultura czasu wolnego". Z ramienia miasta - organizatora, festiwalem kierować będą placówki naukowo-techniczne z Bielska-Białej, wspierające i zajmujące się tematem innowacji i rozwoju: Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, Wyższa Szkoła Bankowości i Finansów oraz Wyższa Szkoła Biznesu i Informatyki im. J. Tyszkiewicza, również w Bielsku-Białej.

Jak poinformował Wiadomości24.pl Rafał Bobiński, koordynator VIII Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki festiwal jest dużą interdyscyplinarną imprezą, w której w bieżącej - już VIII edycji, weźmie udział aż dziewięć uczelni z kraju i zagranicy.

Zagadnienia prezentowane, przez jednostki badawczo-rozwojowe i uczelnie-gości, uczestniczące w festiwalu, będą udokumentowane konkretnymi przykładami zastosowania w praktyce

- Udokumentowaną, wieloletnią współpracą naukowo-techniczną z przemysłem, może niewątpliwie poszczycić się Wydział Budowy Maszyn współpracujący między innymi z takimi koncernami jak Fiat i Volkswagen
- mówi Rafał Bobiński. - Wiele innowacji wprowadza także Wydział Nauk o Materiałach i Środowisku. Przedstawiciele tego wydziału zajmują się m.in. badaniami w poszukiwaniu nowych rodzajów włókien i materiałów dla przemysłu tekstylnego. Wiem, że współpracują z polskimi i zagranicznymi firmami zajmującymi się technologią włókien - dodaje Bobiński.

Logo ATH / Fot. logoFestiwal rozpoczyna się 27 września i zainaugurowany zostanie wykładem prof. dr hab. Magdaleny Fikus: "Genetycznie Modyfikowane Organizmy - nadzieja czy zagrożenia?", traktującym o przyszłości nowatorskich acz kontrowersyjnych rozwiązań w przemyśle spożywczym.
"Bio i nanotechnologie", "Management and Informatics", "Systemy komputerowego wspomagania projektowania", "Przesyłanie informacji światłowodami", to tylko niektóre z tytułów wykładów i warsztatów, które odbędą się w ramach festiwalu.

Imprezie towarzyszą szkolenia, konferencje, spotkania biznesowe, jak również imprezy artystyczne, które mają zbliżyć do siebie studentów, przedsiębiorców, naukowców oraz artystów.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Jacek Krywult - prezydent Miasta Bielska-Białej oraz Grażyna" Staniszewska - poseł do Parlamentu Europejskiego, zajmująca się w Brukseli również innowacjami, nowoczesnymi rozwiązaniami w nauce i edukacji oraz informatyzacją kraju.
Ponad stutysięczna Bielsko-Biała to jedno z głównych centrów geoinformatyki w Polsce. I wciąż się
głównie za sprawą firmy Techmex, krajowego lidera w zakresie analizy, interpretacji zdjęć satelitarnych i nowatorskich rozwiązań z zakresu GIS.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.