Facebook Google+ Twitter

W Bieszczadach jest więcej ropy naftowej niż szacowano

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-27 16:24

Potencjał wydobywczy złóż ropy naftowej w polskich Bieszczadach jest dużo wyższy niż początkowo szacowano - wynika z raportu brytyjskiej spółki Gaffney Cline & Associates, na który powołuje się portal PolskieRadio.pl.

Według dokumentu, zasoby bieszczadzkiej ropy przynależące do spółki Aurelian Oil&Gas wynoszą od 89 do 131 milionów baryłek. Wynika z tego, że łączna pojemność złóż może przekroczyć 0,5 mld baryłek, czyli około 68 mln ton. Państwowy Instytut Geologiczny szacował, że zasoby złoża to około 21,5 mln ton.

Raport przygotowano na zlecenie spółki Aurelian Oil&Gas, która posiada 25-procentowy pakiet udziałów w bieszczadzkich koncesjach. Udział EuroGas Polska w tych samych złożach wynosi 24 proc. Większościowym udziałowcem jest PGNiG, które posiada 51 proc. udziałów.

Niemiecka spółka EuroGas poinformowała o zawarciu przez jej spółkę zależną EuroGas Polska poufnej umowy z jednym z największych koncernów naftowych na świecie. Jej przedmiotem jest oszacowanie z perspektywą przejęcia określonych aktywów wydobywczych spółki w Bieszczadach.

UroGas Polska nie ujawniła szczegółów zawartej umowy. Poinformowano jedynie o przekazaniu nowemu partnerowi wszelkich danych geologicznych i sejsmicznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.