Facebook Google+ Twitter

W Brazylii rozbił się samolot. 15 osób nie żyje

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-05-23 19:04

W okolicach Porto Seguro w Brazylii w piątkowy wieczór (22.05) spadł pasażerski samolot. Na pokładzie było dwunastu pasażerów oraz trzy osoby z obslugi.

Samolot King Air PT 350 leciał z São Paulo do Trancoso. Około 150 m przed pasem rozbił się w gęstym lesie. Jak informuje lokalna policja i strażacy, nikt nie przeżył, zaś po upadku samolot stanął w płomieniach. Miejsce wypadku zarośnięte jest gęstym lasem tropikalnym, dlatego akcja ratownicza była bardzo utrudniona.

Do wypadku doszło około godz. 21.15 czasu lokalnego, czyli 2.15 polskiego. Prawdopodobną przyczyna wypadku był bardzo silny tropikalny deszcz i wiatr znad oceanu. Jak twierdzą świadkowie, samolot leciał na bardzo niskiej wysokości i po upadku od razu zaczął płonąc. Prawdopodobnie mógł zawadzić ogonem o jakieś wysokie drzewo, a płyta lotniskowa była bardzo słabo oświetlona.

Ofiarami są, miedzy innymi, dyrektora Banku OPPORTUNITY oraz jego żona i dwójki dzieci. Grupa turystów zamierzała spędzić weekend w okolicach Porto Seguro. Danych osobowych pozostałych ofiar do tej pory nie podano, a ze względu na stan zwłok, identyfikacja jest utrudniona i konieczne będą testy DNA. Na pokładzie samolotu nie było Polaków.

Trancosos to niewielka miejscowość wypoczynkowa nad Atlantykiem w stanie Bahia. W Brazylii region ten znany jest z dziewiczych plaż i raf koralowych.

Tekst nadesłał ks. Stanisław Wilczek, CSsR

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.