Facebook Google+ Twitter

W Brazylii rozbił się samolot ze 155 osobami na pokładzie

Jak podało BBC News, w Brazylii trwają poszukiwania samolotu, który zniknął z ekranów radarów nad lasem amazońskim. Na jego pokładzie było 155 osób - 149 pasażerów i 6 członków załogi.

Boeing 737-800 lini Gol leciał z głównego miasta Amazonii Manus do stolicy kraju Brasilii. Potem miał kontynuować lot do Rio de Janeiro.
Ostatni kontakt z samolotem służby kontroli miały o godz. 16.50 czasu lokalnego. Natychmiast zarządzono poszukiwania, w których wzięło udział pięć wojskowych samolotów. Akcję przerwano jednak na noc.
– Szpitale w rejonie, gdzie rozbił się samolot są gotowe na przyjęcie rannych – powiedział dla agencji Reutersa burmistrz miasta Manaus, leżącego w stanie Mato Grosso, gdzie wydarzyła się katastrofa.

Agencja Globo twierdzi, że samolot zderzył się w powietrzu z mniejszą maszyną, pilotowaną przez Amerykanina, który wystartował z lotniska niedaleko Sao Paulo. Drugi uczestniczący w kolizji samolot wylądował z uszkodzonym skrzydłem na lotnisku w Serra do Cachimbo, mniej więcej w połowie drogi między Manaus i Brasilią. Jednak służby lotnicze w Sao Paulo mówią, że to niemożliwe, ponieważ obie maszyny były nowoczesne i miały systemy antykolizyjne, które alarmują obecność innego samolotu.

Boeing wystartował z Manaus w piątek o godzinie 14.36 czasu lokalnego (19.36 czasu polskiego). W Brasilii miał wylądować o godzinie 18.12 (23.12 czasu polskiego).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Wrak samolotu już zostal zlokalizowany. Szanse, że ktoś przeżył są bardzo małe. Wskazują na to znaczne uszkodzenia kadłuba. Jest dość dużo niewiadomych w całym tym zdarzeniu. Pewne jest, że zderzyły się dwa samoloty. Jeden to B 737-800, a drugi to jak na razie tylko domysły. Po południu pojawiła sie informacja, że mógłby to być Embraer EMB-135 Legacy. Jest to dość duży samolot - 40 miejscowy, raczej niemożliwe, aby leciał nim sam pilot. Obecnie stanęło na tym, że był to samolot prywatny. Możliwe, że była to duża, kilkumiejscowa Cessna, która bez problemu wniosłaby się na wysokość przelotową Boeinga, czyli ok. 10km. Przypuszczam, że przyczyną był czynnik ludzki - bład kontrolera lub też błęd któregoś z pilotów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na jakiej wysokości się zderzyły? Pewnie boeing się wznosił? Chyba że to była odrzutowa awionetka... I tak stosunkowo mało było wypadków lotniczych w kategorii zderzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

*Boeing 737-800 lini Gol leciał z miasta głównego miasta Amazonii Manus do stolicy kraju Braslii.* - w jednym zdaniu 3 błędy...
Pierwszy chyba wypadek na taka skalę, w którym uczestniczą dwa samoloty, z których mniejszy zdołał wylądować, zaś większy prawdopodobnie rozbił się. Pilot awionetki może być oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci 155 osób!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.