Facebook Google+ Twitter

W Brukseli: PiS i ziobryści skoczyli sobie do oczu o Smoleńsk

Było pięknie, miło i wesoło: "Zbyszku!", "Jarku!" "Wracajcie". Wyciągam do was rękę. Nie wrócimy. Czy jeszcze coś gorszego może być? Może – oczywiście. W Brukseli, w Parlamencie Europejskim, ziobryści pokłócili się z PiS-owcami o Smoleńsk.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellTeraz już wszystko po staremu. Ba, nawet po gorszemu. "Ziobryści" kontra PiS. PiS kontra "Ziobryści". Konflikt na nowo rozgorzał. I przeniósł się do Brukseli.

Ukształtował się nowy rozdział walki między oboma partiami. Nie ma już mądrego, kto byłby przewidzieć jej skutki. Tym razem poszło o petycję w sprawie umiędzynarodowienia śledztwa smoleńskiego. Według PiS, członkowie grupy, do której należą europosłowie Solidarnej Polski, zagłosowali za odrzuceniem przez parlamentarną Komisję Petycji propozycji zajęcia się wnioskiem podpisanym przez 400 tysięcy osób.

Europosłowie PiS zarzucają Solidarnej Polsce sojusz z PO, a Solidarna Polska zarzuca PiS-owi "moralność Kalego i pokrętną logikę" – piszą
w interia.pl. Europoseł PiS Ryszard Czarnecki powiedział, że jest zbulwersowany tym, że europejska frakcja EPP, do której należą europosłowie PO i PSL, a także EFD, w której jest Solidarna Polska - zagłosowały przeciwko dopuszczeniu przygotowanej i zaproponowanej petycji.

Natomiast według Zbigniewa Ziobry, europosłowie PiS nie informowali europosłów Solidarnej Polski, o postępach w pracach nad projektem petycji dotyczącej umiędzynarodowienia śledztwa smoleńskiego oraz o tym, że będzie ważne głosowanie. Niestety, w Komisji Petycji PE, nie ma żadnego przedstawiciela Solidarnej Polski.

W tej sytuacji, szef Solidarnej Polski zarzucił PiS-owi brak działań oraz popełnienie poważnego błędu i zaniechania. Dodał – czytamy w http://fakty.interia.pl/polska/news/kilka-dni-po-zbyszku-jarku-pis-i-ziobrysci-poklocili,1789576,3, że mówiąc w kontekście katastrofy smoleńskiej o wojnie z Rosją - "koledzy z PiS" nie tylko nie zdobywają poparcia znacznej części Polaków, ale także "zniechęcają znaczną część instytucji międzynarodowych i ekspertów", którzy byliby gotowi zaangażować się w jej wyjaśnienie. "Zaproszenie do udziału w wojnie a nie w wyjaśnieniu katastrofy - to najlepszy sposób by utrudnić poznanie faktów" – mówił Ziobro, szef Solidarnej Polski.

I jeszcze jedno stwierdzenie godne podkreślenia. Wcześniej PiS skrytykował promowany przez Solidarną Polskę projekt Wielkiej Komisji Obywatelskiej, która mając uprawnienia komisji śledczej, z udziałem międzynarodowych ekspertów miałaby wyjaśnić katastrofę smoleńską. Zdaniem szefa Klubu Parlamentarnego PiS. Mariusza Błaszczka jest to "pomysł niekonstytucyjny, nierealny i podważający działalność zespołu smoleńskiego", któremu przewodzi członek PiS, Antoni Macierewicz.

Nie przypadkiem jednak, Stanisław Jerzy Lec zauważył: "Z czego powstałeś, zależy od genetyki, a w co się obrócisz, od polityki". Można by też Leca słowami powiedzieć, mając na uwadze oba ugrupowania – PiS i Solidarną Polskę: "Panuje ogólny niesmak, bo pożeramy się nawzajem". Tylko czekać na odchody...

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

adelka
 • adelka
 • 26.04.2012 21:55

@@red +Inka 10:03 - 10:12. Macie jednakowy pomyślunek. Praczka i parobek. A do "elyt" to wam daleko, daleko. Do Redemptora Brata ch/uja pana Rydzyka -tuż tuż. Pana Andrzeja Chorążkiewicza pocałować możecie w miejsce gdzie p. Andrzej stosuje papier toaletowy ! Nie rozumiecie bachmaty ? W dupę ! Niestety musiałam was opierdolić krótko mówiąc. adelka

Komentarz został ukrytyrozwiń
VERSAILLES
 • VERSAILLES
 • 26.04.2012 20:09

@ ad Rem - Coś POkrętnie sobie tłumaczysz jakoby PiS kogo kolwiek eliminował.
Ci niebożęta sami na własne życzenie się wyeliminowali.Ziobrze uderzyła do głowy woda sodowa i wybąbelkował się,a szkoda, ale pycha przeważnie zawsze upada.
Po co było "latać" po wrogich polskiej prawicy TFU-enach i innycj POL-szmatach i wylewać swoje żale i obsr...ać "własne gniazdo"? wzorując się na PJoNkach i "latającej" Kluzik dla której celem było jedynie KORYTO,a nie żadne dobro Polski i Polaków.
A co do Jądrka z 09:50
Taaa,a w środowisku Tuska i jego cmentarnej ferajny to ci dopiero "KULTURA"i okaz tej kultury - myszkiewicz Niesiołowski,paligłup Palikot,cieć Graś i paru POmniejszych i ci dopiero "jelity"

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
 • ad Rem
 • 26.04.2012 16:05

No cóż , to taka grupa ludzi bez kultury . Za to z dużą dozą nienawiści , zemsty , pozorowanej walki o Smoleńsk. PiS jest w niszowej frakcji , która ma mały wpływ na rzeczywistość Parlamentu Europejskiego . Wniosek pana Legutki nie uzyskał akceptacji większości .Brak kilku głosów Solidarnej Polski nie miał żadnego wpływu. Ale......PiS zrobił na złość ziobrystom i nagłośnił w kraju jacy to oni be be . PiS wszelkimi metodami chce wyeliminować SP ze sceny politycznej .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysztof Woliński
 • Krzysztof Woliński
 • 26.04.2012 13:10

i po co dziwić się kibolom czyt. zwykłym bandytom, którzy potrafią "w środę" po śmierci JPII wybaczać i obiecywać, że już nigdy więcej a "w sobotę" dawaj demolować stadiony, ulice i co się da.
Podobieństwo do polityków PiS i "ziobrystów" w żadnym stopniu nie zamierzone.
Oczywiście przeze mnie nie zamierzone bo ONI...

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 26.04.2012 10:12

Panie Chorążewicz - pan należy do tej antypolskiej Elyty; sądząc po wpisach , intelektualista z pana pełną gębą!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
 • Inka
 • 26.04.2012 10:03

To podobnie zareagowali, jak oszołom Niesiołowski w Sejmie ! Czyżby wzięli wzór z tego głupka??hihihihihi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 26.04.2012 09:57

Żenująca banda polskich jełopów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.