Facebook Google+ Twitter

W Brukseli WOŚP już zebrała tysiące euro

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-09 11:35

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała także w Brukseli, gdzie zebrano prawie 9 tysięcy euro.

Finał Orkiestry w Polsce wprawdzie dopiero jutro, ale polscy urzędnicy pracujący w unijnych instytucjach zorganizowali zbiórkę wcześniej, dołączyli się też rodacy z kwatery głównej NATO.
Pieniądze można było wpłacać na brukselskie konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wrzucać do puszek, w akcji wzięli udział nie tylko Polacy.

„W kilku budynkach Komisji Europejskiej i komitetów Regionów i Ekonomiczno-Społecznego były wystawiane puszki, widziałam cudzoziemców wrzucających do nich pieniądze" - mówi jedna z organizatorek zbiórki Dorota Lewczuk-Bianco. Ale najwięcej pieniędzy zebrano podczas licytacji. Na aukcji wystawiono między innymi oryginalne plakaty z czerwcowych wyborów z 89 roku, koszulki z obchodów w Brukseli 20.rocznicy przemian i plakat zapowiadający te uroczystości z podpisem Lecha Wałęsy.

Licytowany był też kilkudniowy wyjazd na Teneryfę, kolacja dla dwojga osób, lekcja gotowania u mistrza kuchni, a także filmy, gry i zabawki -na przykład fioletowy teleteletubiś, ale bez torebki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.