Facebook Google+ Twitter

W. Brytania: konflikt polityczny po aresztowaniu posła

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-29 10:57

W Wielkiej Brytanii aresztowanie konserwatywnego posła, jego przesłuchanie oraz przeszukania w jego biurach i domu przeradzają się w bardzo poważny konflikt polityczny. Takiego zdania są komentatorzy w dzisiejszej brytyjskiej prasie.

"Financial Times" podkreśla, że naruszono immunitet poselski, a działanie Scotland Yardu było "absurdalną nadgorliwością" i wykazało jak policja rozumie swobodę dostępu do informacji. Na łamach gazety możemy przeczytać, że nie po raz pierwszy policja skorzystała z okazji, żeby "pokazać, kto tu rządzi" i pozwoliła sobie na "dramatyczne, puste gesty". "Ministrowie wprawdzie twierdzą, że o aresztowaniu dowiedzieli się po fakcie, ale teraz muszą wyjaśnić, dlaczego aresztowano posła, który wykonywał swoje obowiązki i działał w interesie publicznym"- twierdzi "Financial Times".

"Daily Telegraph" zastanawia się, co kierowało Speakerem Izby Gmin, że wydał policji bezprecedensową zgodę na przeszukanie poselskiego biura wewnątrz gmachu parlamentu. Zdaniem wielu posłów pytanych przez dziennik, było to poważne naruszenie immunitetu.

"The Times" uważa akcję policji za "błąd, znieważenie prawa i głupotę", które są "wspaniałym prezentem dla konserwatystów", bo wyrządzają olbrzymią szkodę rządowi. "Być może ministrowie rzeczywiście nie widzieli wcześniej o aresztowaniu, ale tylko niewielu szeregowych wyborców w to uwierzy"- czytamy w dzienniku "The Times".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.