Facebook Google+ Twitter

W. Brytania: Ślub księcia Williama już 29 kwietnia 2011 roku

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-11-23 13:58

Drugi w linii sukcesji brytyjskiego tronu książę William i jego narzeczona Kate Middleton wezmą ślub 29 kwietnia przyszłego roku w londyńskim Opactwie Westminsterskim - poinformowało biuro księcia.

William i Kate - oboje 28-letni - ogłosili w ubiegłym tygodniu swoje zaręczyny.

Para poznała się na studiach na szkockim uniwersytecie St. Andrews w 2001 roku. Middleton wpadła w oko księciu w czasie studenckiego pokazu mody. Związek został upubliczniony w 2005 roku, gdy oboje zostali sfotografowani na zimowych wakacjach w szwajcarskim Klosters.

W 2006 roku związek o mało się nie rozpadł. 24-letni wówczas książę William nie czuł się gotów do związku małżeńskiego. Zrywając z Kate książę stracił sporo publicznej sympatii, ale rozstanie trwało tylko kilka miesięcy.

Middleton pochodzi z Berkshire z rodziny milionerów. Skończyła Marlborough College - jedną z pięciu najbardziej ekskluzywnych szkół prywatnych w Anglii. Ma dwoje rodzeństwa. Rodzice zbili fortunę, prowadząc firmę wysyłkową wyspecjalizowaną w akcesoriach na przyjęcia. Matka pracowała w przeszłości jako stewardesa.

Książę William zakończył szkolenie na pilota helikoptera ratunkowego w bazie RAF na wyspie Anglesey w Walii i przed kilkoma miesiącami otrzymał odznakę mundurową pilota, tzw. skrzydła. Mieszka w pobliżu bazy w domu zakupionym i wyremontowany nakładem 1,4 mln funtów. Tam też ma zamieszkać z Kate po ślubie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.