Facebook Google+ Twitter

W Busku - Zdroju znowu zabrzmi Bukowina

W piątek, 23 maja 2014 roku w Busku - Zdroju rozpocznie się 7. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona "Niechaj zabrzmi Bukowina". Złożą się nań: konkurs młodych wykonawców, koncerty gwiazd, rajd muzyczny i wystawa fotograficzna.

Plakat wystawy Busko nostalgicznie. / Fot. www.bsck.busko.plChoć oficjalne rozpoczęcie imprezy, której patronuje związany z Buskiem - Zdrojem bard i twórca Wolnej Grupy Bukowina Wojtek Belon przewidziano na 23 maja br., to jednak już od kilku dni w holu Buskiego Samorządowego Centrum Kultury, organizatora festiwalu można oglądać wystawę fotografii Piotra Kalety i Woytka P. Kowalczyka (syna czołowej felietonistki Wiadomości 24.pl, Jadwigi Kowalczyk) zatytułowaną "Busko nostalgicznie". Na starych czarno - białych zdjęciach można odnaleźć dawne miejsca i ludzi, a przede wszystkim atmosferę minionych lat utrwalonych przez znakomitych fotografików. Można je oglądać także na stronie internetowej www.buskonostalgicznie.pl. Wernisaż rozpocznie się o godzinie 19. Poprzedzi go konkurs dla młodych wokalistów i zespołów.

Ławeczka Wojtka Belona w Busku - Zdroju. / Fot. Krzysztof KrzakKomisja kwalifikacyjna w wyniku preselekcji nadesłanych materiałów zaprosiła do finałowego konkursu 7. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona następujących wykonawców: Andrzej Marczyński z Wejherowa, Marcin Skrzypczak z Warszawy, Wojciech Socha (Kunów), Tomasz Lewandowski (Toruń), Piotr Kędziora (Starachowice) oraz zespoły: Latający Dywan z Milanówka, Jednoosobową Formację Artystyczną Grześ z Warszawy, Zespół piosenki Poetyckiej Jak (Przeworsk) i Formacja Opowieści Kameralnych z Kielc. Po przesłuchaniach konkursowych na scenie BSCK wystąpi gwiazda wieczoru - Wolna Grupa Bukowina z solistką, Grażyną Kulawik. Początek koncertu o 19.30.

Plakat zapowiadający koncert Czesława Mozila z zespołem. / Fot. www.bsck.busko.plNastępnego dnia organizatorzy zapraszają na rajd muzyczny z parkingu przy Buskim Samorządowym Centrum Kultury do Solca - Zdroju (27 kilometrów szlakiem czerwonym). Start: godzina 10. Nad zalewem w Solcu na godzinę 19 planowany jest koncert plenerowy wszystkich wykonawców i uczestników VII OFP. Na wszystkie wymienione imprezy i na koncert laureatów (25 maja2014 r., godz. 16) wstęp jest wolny. Natomiast 30 złotych kosztują bilety na recital Czesława Mozila i formacji Czesław Śpiewa (godz. 18), który zakończy tegoroczny festiwal "Niechaj zabrzmi Bukowina" w Busku - Zdroju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dziękuję za dodatkową wskazówkę i wspomnienie, które ożywia pamiątki zgromadzone na wystawie. Zajrzę w takim razie, bo szczególnie lubię tropić klimat dawnych lat utrwalony na fotografii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wystawa jest świetna. Możesz ją znaleźć na podanej w artykule stronie internetowej. Ja ją obejrzałem, znalazłem tam swoją klasę na pochodzie pierwszomajowym, bo, jak wiesz, ja z Buska-Zdroju jestem. Chodziłem do tego samego liceum, co Wojtek Belon, nawet kiedyś nas odwiedził w harcówce, bo był kolegą mojego wychowawcy. Za każdym razem, jak jestem w Busku idę na Jego grób, bo bardzo lubię i cenię Jego twórczość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa oferta. Przyznaję, że szczególnie ciekawi mnie wystawa "Busko nostalgicznie".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.