Facebook Google+ Twitter

W Busku - Zdroju znowu zabrzmi Bukowina

W piątek, 23 maja 2014 roku w Busku - Zdroju rozpocznie się 7. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona "Niechaj zabrzmi Bukowina". Złożą się nań: konkurs młodych wykonawców, koncerty gwiazd, rajd muzyczny i wystawa fotograficzna.

Plakat wystawy Busko nostalgicznie. / Fot. www.bsck.busko.plChoć oficjalne rozpoczęcie imprezy, której patronuje związany z Buskiem - Zdrojem bard i twórca Wolnej Grupy Bukowina Wojtek Belon przewidziano na 23 maja br., to jednak już od kilku dni w holu Buskiego Samorządowego Centrum Kultury, organizatora festiwalu można oglądać wystawę fotografii Piotra Kalety i Woytka P. Kowalczyka (syna czołowej felietonistki Wiadomości 24.pl, Jadwigi Kowalczyk) zatytułowaną "Busko nostalgicznie". Na starych czarno - białych zdjęciach można odnaleźć dawne miejsca i ludzi, a przede wszystkim atmosferę minionych lat utrwalonych przez znakomitych fotografików. Można je oglądać także na stronie internetowej www.buskonostalgicznie.pl. Wernisaż rozpocznie się o godzinie 19. Poprzedzi go konkurs dla młodych wokalistów i zespołów.

Ławeczka Wojtka Belona w Busku - Zdroju. / Fot. Krzysztof KrzakKomisja kwalifikacyjna w wyniku preselekcji nadesłanych materiałów zaprosiła do finałowego konkursu 7. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona następujących wykonawców: Andrzej Marczyński z Wejherowa, Marcin Skrzypczak z Warszawy, Wojciech Socha (Kunów), Tomasz Lewandowski (Toruń), Piotr Kędziora (Starachowice) oraz zespoły: Latający Dywan z Milanówka, Jednoosobową Formację Artystyczną Grześ z Warszawy, Zespół piosenki Poetyckiej Jak (Przeworsk) i Formacja Opowieści Kameralnych z Kielc. Po przesłuchaniach konkursowych na scenie BSCK wystąpi gwiazda wieczoru - Wolna Grupa Bukowina z solistką, Grażyną Kulawik. Początek koncertu o 19.30.

Plakat zapowiadający koncert Czesława Mozila z zespołem. / Fot. www.bsck.busko.plNastępnego dnia organizatorzy zapraszają na rajd muzyczny z parkingu przy Buskim Samorządowym Centrum Kultury do Solca - Zdroju (27 kilometrów szlakiem czerwonym). Start: godzina 10. Nad zalewem w Solcu na godzinę 19 planowany jest koncert plenerowy wszystkich wykonawców i uczestników VII OFP. Na wszystkie wymienione imprezy i na koncert laureatów (25 maja2014 r., godz. 16) wstęp jest wolny. Natomiast 30 złotych kosztują bilety na recital Czesława Mozila i formacji Czesław Śpiewa (godz. 18), który zakończy tegoroczny festiwal "Niechaj zabrzmi Bukowina" w Busku - Zdroju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dziękuję za dodatkową wskazówkę i wspomnienie, które ożywia pamiątki zgromadzone na wystawie. Zajrzę w takim razie, bo szczególnie lubię tropić klimat dawnych lat utrwalony na fotografii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wystawa jest świetna. Możesz ją znaleźć na podanej w artykule stronie internetowej. Ja ją obejrzałem, znalazłem tam swoją klasę na pochodzie pierwszomajowym, bo, jak wiesz, ja z Buska-Zdroju jestem. Chodziłem do tego samego liceum, co Wojtek Belon, nawet kiedyś nas odwiedził w harcówce, bo był kolegą mojego wychowawcy. Za każdym razem, jak jestem w Busku idę na Jego grób, bo bardzo lubię i cenię Jego twórczość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa oferta. Przyznaję, że szczególnie ciekawi mnie wystawa "Busko nostalgicznie".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.