W Bydgoszczy bez zmian, Delecta - Jastrzębski Węgiel 0:3

Na zakończenie rundy zasadniczej PlusLigi mężczyzn siatkarze bydgoskiej Delekty przegrali w hali Łuczniczka z Jastrzębskim Węglem 0:3 (25:27, 21:25, 16:25). Goście zapewnili sobie tym samy trzecią lokatę przed rozgrywkami play-off.

Delecta Bydgoszcz - AZS Częstochowa / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Mecz_luczniczka.jpgPrzed tym spotkaniem gospodarze zapowiadali walkę o zwycięstwo, które na pewno poprawiłoby nastroje wśród nielicznej już grupy najwierniejszych kibiców zasiadających w bydgoskiej hali. Niestety Delecta ma ogromne problemy z wygrywaniem w Łucznicze i tym razem było podobnie.

Całe spotkanie do złudzenia przypominało ubiegłotygodniową potyczkę podopiecznych Waldemara Wspaniałego z Resovią Rzeszów. Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenie Delekty 4:1, ale to goście schodzili na pierwszą przerwę techniczną prowadząc 6:8. Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt i żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na bezpieczną przewagę. Nerwową końcówkę lepiej wytrzymali siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy najpierw zablokowali atak Szymańskiego, a chwilę później zagrywkę zepsuł Sopko i goście wygrali ostatecznie 25:27.

Drugi set miał podobny przebieg do pierwszego. Mimo panującego na parkiecie chaosu w drużynie Delekty, wynik cały czas oscylował wokół remisu. Przy stanie 19:19 trener Wspaniały dokonał podwójnej zmiany wprowadzając do gry Konarskiego i Woickiego. Od tego momentu gospodarze jakby stanęli. Najpierw nieudany atak Konarskiego, w odpowiedzi szybkie punkty Hardego i Yudina ( piłka po bloku ląduje w aucie ), kolejny blok gości tym razem na Gruszce i jest już 19:23. Kolejna zmiana w bydgoskim zespole, Gruszkę zastępuje Pieczonka. Chwilę później kapitan Delekty nadziewa się na blok gości, którzy tym samym mają piłkę setową. Co prawda gospodarze bronią się jeszcze zdobywając 2 punkty, ale niestety ostatecznie przegrywają tego seta 21:25.

Po przegranej drugiej partii z miejscowych siatkarzy wyraźnie uszło powietrze. Od początku trzeciego, jak się szybko okazało ostatniego seta, goście dominowali na parkiecie. Na nic zdały się zmiany wprowadzane przez Waldemara Wspaniałego, kolejna porażka we własnej hali stała się faktem. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Patryka Czarnowskiego, który swoją grą potwierdza, że jego reprezentacyjne powołanie nie jest przypadkowe

Delecta Bydgoszcz - Jastrzębski Węgiel 0:3 (25:27, 21:25, 16:25)

Delecta Bydgoszcz: Piotr Lipiński, Piotr Gruszka, Wojciech Jurkiewicz, Michał Cerven, Grzegorz Szymański, Martin Sopko, Michał Dębiec (libero) oraz Stanisław Pieczonka, Dawid Konarski, Paweł Woicki, Wojciech Serafin

Jastrzębski Węgiel: Grzegorz Łomacz, Igor Yudin, Adam Nowik, Paweł Abramow, Patryk Czarnowski, Benjamin Hardy, Paweł Rusek (libero) oraz Sławomir Master, Wojciech Sobala

Sędziowie: Maciej Twardowski i Janusz Soból

MVP: Patryk Czarnowski