Facebook Google+ Twitter

W Bydgoszczy rozpoczął się Festiwal Prapremier

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-05 09:31

Podczas rozpoczynającego się w Teatrze Polskim w Bydgoszczy siódmego Festiwalu Prapremier widzowie obejrzą 14 przedstawień konkursowych. Wystąpią teatry z Warszawy, Lublina, Krakowa, Wałbrzycha, Opola, Bielska-Białej, Torunia i Bydgoszczy.

W konkursie biorą udział spektakle, których prapremiera odbyła się podczas sezonu poprzedzającego festiwal oraz prapremiery, których pierwszy pokaz odbywa się podczas festiwalu.

Imprezę rozpocznie (godz.18.00) przedstawienie przygotowane przez gospodarzy- Teatr Polski w Bydgoszczy- "Witaj/Żegnaj" w reżyserii Jana Klaty. Spektakl ma trwać kilka godzin, a każdy z 11 aktorów gra kilkadziesiąt ról.
Ponadto Teatr im. Wilama Horzycy z Torunia pokaże" In extremis. Historia Abelarda i Heloizy" w reżyserii Iwony Kempy, Stary Teatr z Krakowa- spektakl "Ifigenia nowa tragedia" w reżyserii Michała Zadary, Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego z Wałbrzycha- przedstawienie "Diamenty to węgiel, który wziął się do roboty" w reżyserii Moniki Strzępki, Teatr Polski z Bielska-Białej- spektakl "Żyd" w reżyserii Roberta Talarczyka, Teatr Montownia z Warszawy- "Utwór sentymentalny na czterech aktorów" w reżyserii Piotra Cieplaka, a Teatr Polski im. Hieronima Konieczki z Bydgoszczy: spektakl "O zwierzętach" Elfriede Jelinek w reżyserii Łukasza Chotkowskiego.

Gospodarze festiwalu przygotowali wiele imprez towarzyszących - o 12.00 na małej scenie rozpocznie się przegląd słuchowisk. Festiwal Prapremier potrwa do 12 października.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.