Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11892 miejsce

W Bytomiu boksowali w VI Memoriale im. Leszka Błażyńskiego

W miniony weekend w bytomskiej hali "Na Skarpie" w Szombierkach odbył się turniej bokserski VI. Memoriału im. Leszka Błażyńskiego. Imprezę zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu.

Seniorzy, kategoria 60 kg - Dawid Torzecki (Concordia Knurów) pokonał Sylwestra Ziębę (Śląsk Ruda Śląsk) przez poddanie sekundanta w II rundzie / Fot. Piotr A.JeleńW miniony weekend, 24-25 września w hali Na Skarpie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu-Szombierkach, odbył się VI. Memoriał im. Leszka Błażyńskiego, wicemistrza (1971) i mistrza (1977) Europy oraz dwukrotnego brązowego medalisty olimpijskiego, z Monachium (1972) i Montrealu (1976).

W sobotę przed rozpoczęciem imprezy odbył się mecz ligi młodzieżowej Śląsk - Podkarpacie. Rywalizację wygrali pięściarze ze Śląska 18:9.

W bytomskim Memoriale startowali kadeci, juniorzy oraz seniorzy z 10 klubów. Najlepszą formę zaprezentowali zawodnicy MOSM-u Bytom, którzy wygrali pięć pojedynków finałowych.

Podczas oficjalnego otwarcia imprezy, wiceprezydent miasta Mariusz Wołosz, Leszek Błażyński junior z małżonka i córeczką / Fot. Piotr A.Jeleńprzekazał rodzinie Błażyńskiego złoty medal mistrzostw Europy, który Leszek Błażyński wywalczył w 1977 roku w niemieckim Halle. Przez dwadzieścia lat nie wiadomo było, gdzie znajduje się cenny krążek. Medal został niedawno znaleziony u kolekcjonera sportowych pamiątek i wykupiony przez Mariusza Wołosza, który od 2006 roku bierze czynny udział przy organizacji Memoriału.

Wyniki pojedynków finałowych VI. Memoriału im.Leszka Błażyńskiego:

Kadeci
63 kg - Marcin Kowalczyk (Śląsk Ruda Śląska) - Dawid Bebiołka (MOSM Bytom) 3:0
75 kg - Emilio van Barnveld (MOSM Bytom) - Miłosz Wodecki (LKS Myszków) 3:0

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.