Facebook Google+ Twitter

W Bytomiu kolejny raz liczyli ptaki

"Zimowe ptakoliczenie" to akcja Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, partnera BirdLife Internationale, organizacji, której celem jest ochrona ptaków z różnych krajów. BirdLife jest także opiniodawcą w sprawie ptaków przy tworzeniu Czerwonej Księgi Gatunków Zagrożonych. Podczas bytomskiego spaceru zauważono 17 gatunków ptaków.

1 z 19 Następne zdjęcie
Zdjęcie: W Bytomiu oficjalnie zgłoszoną grupę do OTOP-u oprowadzali po Parku Miejskim im. Franciszka Kachla, Andrzej Burecki członek OTOP-u i Krzysztof Sokół pracownik Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska. Fot. Piotr A. Jeleń
W Bytomiu oficjalnie zgłoszoną grupę do OTOP-u oprowadzali po Parku Miejskim im. Franciszka Kachla, Andrzej Burecki członek OTOP-u i Krzysztof Sokół pracownik Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska. Fot. Piotr A. Jeleń

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Basiu i Adamie ja sądzę, że w Rudzie są osoby chętne do zorganizowania takiego ptasiego spaceru, a fachowej pomocy z pewnością udzielą członkowie OTOP-u, jak chociażby panowie Andrzej i Krzysztof. Z pozdrowieniami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrze! Policzcie takze w Rudzie Ślaskiej. To niedaleko. Pyrsk Ludkowie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ogólnie rzecz biorąc, materiał jest małokolorowy, jednak zamiarem moim było zwrócenie uwagi na mile spędzony czas podczas takiej eskapady. Poza Polską takie właśnie projekty są rzeczą normalną, no i powoli my w nie wkraczamy. Mimo, że dzień był bez opadów, to jednak podczas spaceru pochmurny na czym straciła jakość zdjęć, bo uczestnikom humory dopisywały.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moi drodzy, to wszystko odbywa się na pewnej przestrzeni i przyjmuje się, że niektóre ze spotkanych ptaków można zauważyć powtórnie. Jednak w tych największych koloniach, gawrony około 155 sztuk, jeśli siedzą na drzewach lub są na ziemi, to żaden problem. Podobnie ma się sprawa z tymi sporadycznymi gatunkami, np. gil, czyż pojedyncze osobniki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotr świetne zajęcie. Zapytam czy to możliwe żeby policzyć ptaki?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witam, według naszych rachmistrzów zaobserwowaliśmy 356 ptaków. Pozdrawiam dawno nie widzianą osobę na portalu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

... 17 gatunków,
aa, ile ptaków?.))
Pozdrawiam, Piotr.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.