Facebook Google+ Twitter

W Bytomiu ruszył kolejny park przemysłowy

W piątek 25 stycznia oficjalnie otwarto Bytomski Park Przemysłowy. W całym kraju działa takich parków już ponad 90.

Bytomski Park Przemysłowy powstał w budynkach pozostałych po zrestrukturyzowanych Zakładach Górniczo-Hutniczych „Orzeł Biały” w Bytomiu. Jednym z największych jego atutów jest położenie - blisko stamtąd zarówno do głównych dróg regionu, lotniska w Katowicach - Pyrzowicach, jak i do samego centrum aglomeracji katowickiej.

Teren przy ul. Siemianowickiej 98 w Bytomiu nie nadawał się do budownictwa mieszkaniowego, był bowiem skażony metalami ciężkimi. Po czterech latach oczyszczania terenu i robót Bytomski Park Przemysłowy był gotowy. Stare budynki przekształcono w kompleks czterech hal produkcyjno-magazynowych połączony z zapleczem biurowo-socjalnym. Do dyspozycji firm oddano również nowoczesną salę konferencyjną.
Łącznie do dyspozycji przedsiębiorców oddano ponad 10 000 m2 zadaszonego terenu.

Prawie połowa powierzchni hal została już zagospodarowana. Siedzibę mają tam dwie firmy – jedna produkuje metalowe konstrukcje, druga handluje stalą. Właściciele Parku nie spoczywają jednak na laurach, już prowadzą rozmowy z kolejnymi inwestorami, m.in. z Włochami.

Władze miasta mają nadzieję, że Bytomski Park Przemysłowy przyciągnie inwestorów związanych z nowoczesnymi technologiami. Są otwarte na współpracę przede wszystkim z firmami sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Właśnie dla tych przedsiębiorców organizowane będą szkolenia i doradztwo. Szkolenia prowadzić będzie Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw. Również do sektoa MSP skierowana będzie oferta kredytów ze specjalnego Funduszu Pożyczkowego.

Bytomski Park Przemysłowy powstał dzięki wspólnym staraniom Górnośląskiej Agencji Przekształceń Przedsiębiorstw, zakładów „Orzeł Biały” i przedsiębiorstwa PUMECH - Orzeł.

Park nie powstałby bez pomocy środków pochodzących z Unii Europejskiej. Łączna wartość inwestycji wyniosła ok. 29 milionów złotych. Trzy czwarte tej kwoty pochodziło z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.