Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19998 miejsce

W Bytomiu w trosce o najmłodszych

Bytomska Akademia Bezpieczeństwa, to projekt miasta Bytomia wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Katowicach przy współudziale policji i straży pożarnej. Są to warsztaty przeznaczone dla dzieci do 14 lat, także z ościennych miast.

W powitaniu gości przez Piotra Klimzę dyrektora Bytomskiego Ośrodka Edukacji / Fot. Piotr A.JeleńWarsztaty bezpieczeństwa, jak to ujął Piotr Klimza dyrektor Bytomskiego Ośrodka Edukacji, powinny służyć wszystkim, ale przede wszystkim być miarą bezpieczeństwa, które społeczeństwo daje najmłodszym. Stąd się wziął pomysł stworzenia w mieście Bytomskiej Akademii Bezpieczeństwa.
Dzięki władzom miasta Bytomia, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach, Bytomskiego Ośrodka Edukacji, Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu oraz Bytomskiej Straży Pożarnej przy ulicy Strzelców Bytomskich 98 otwarła swoje podwoje rzeczona Akademia. Prowadzone przez funkcjonariuszy policji oraz strażaków zajęcia kierowane są nie tylko do dzieci bytomskich placówek oświatowych, lecz wszystkich chętnych chcących wziąć udział w tym projekcie, co powinno być priorytetem nas wszystkich, mających na celu dobro najmłodszych.
Sierżant sztabowy Anna Lenkiewicz prowadząca wychowanie komunikacyjne / Fot. Piotr A.JeleńBytomska Akademia Bezpieczeństwa / Fot. Piotr A.Jeleń

Jak powiedział Roman Bańczyk, dyrektor WORD-u w Katowicach
Roman Bańczyk, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach / Fot. Piotr A.Jeleń- Umowa podpisana została w styczniu tego roku. To przedsięwzięcie rozwojowe. Dziś możemy zobaczyć zaledwie fragment naszego pomysłu na Akademię Bezpieczeństwa. Warto podkreślić, że nowo otwarta placówka jest drugim po Dąbrowie Górniczej miejscem w naszym regionie, gdzie organizowane są zajęcia z zakresu wychowania komunikacyjnego.

Zebra i Sznupek maskotki obecne na warsztatach / Fot. Piotr A.JeleńBytomska Akademia Bezpieczeństwa / Fot. Piotr A.Jeleń

Lidia Maj, pełnomocnik prezydenta Bytomia ds. promocji i rozwoju motoryzacji / Fot. Piotr A.JeleńPrzygotowanie dzieci do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym należy przede wszystkim do dorosłych. Organizowane przez nas zajęcia, mają więc wspierać rodziców i nauczycieli w przekazywaniu wiedzy, ale też rozwijać wśród najmłodszych zainteresowanie motoryzacją – mówiła w inaugurującym otwarciu Lidia Maj, pełnomocnik prezydenta Bytomia ds. promocji i rozwoju motoryzacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.