Facebook Google+ Twitter

W całej Polsce odbyły się dziś msze rezurekcyjne

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-12 12:50

W nabożeństwie w parafii Błogosławionego Władysława z Gielniowa na warszawskim Natolinie uczestniczył arcybiskup Kazimierz Nycz. Metropolita warszawski podczas homilii powiedział, że Wielkanoc jest najweselszym świętem w całym kalendarzu liturgicznym, gdyż to właśnie wtedy Bóg umarł za nas na krzyżu i zmartwychwstał. Dziś dzwony kościoła i radosne pieśni zwiastują nam tę wielką radość - podkreślił duchowny.

Arcybiskup życzył wszystkim wiernym nadziei, jaką daje wiara i jaka nadaje sens naszemu życiu. Arcybiskup wyraził także nadzieję, że każdy człowiek będzie cieszył się ze Zmartwychwstania Chrystusa radością, która potrafi poruszyć ludzkie serca i pozwala iść, i głosić wszystkim prawdę, że Jezus umarł i zmartwychwstał dla naszego zbawienia.

Arcybiskup Nycz poświęcił również nowe organy w parafii Błogosławionego Władysława z Goleniowa. Życzył wiernym, aby niczym poszczególne elementy tego instrumentu, pozostali w harmonii z Kościołem.

Z kolei nowy metropolita szczecińsko-kamieński arcybiskup Andrzej Dzięga życzył wiernym Kościoła na Pomorzu Zachodnim, aby z radością ogłaszali światu, że Chrystus zmartwychwstał. Jak dodał, Zmartwychwstanie jest całkiem logiczną dopowiedzią Boga do porządku świata, jest kropką nad i nad wszystkimi ludzkimi planami i zamysłami.

Mszy rezurekcyjnej w Bazylice Katedralnej w Kielcach przewodniczył ordynariusz kielecki biskup Kazimierz Ryczan. W homilii przypomniał jak wielkie znaczenie dla chrześcijan ma zwycięstwo Syna Bożego nad śmiercią. "Jezus Chrystus zmartwychwstał i żyje, czy ktoś wierzy, czy nie wierzy" - mówił biskup Ryczan. Zaapelował, by nie zatapiać swojego serca całkowicie w biznesie, polityce czy przyjemnościach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.