Facebook Google+ Twitter

W całej Polsce ruszyły kontrole zwolnień lekarskich

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-03 16:16

W pierwszej kolejności inspektorzy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych sprawdzą dokumentację medyczną chorych, którzy często korzystają z krótkich zwolnień.

Urzędnicy zamierzają również dotrzeć do lekarzy. W szczególności tych wystawiających rekordowe liczby usprawiedliwień nieobecności w pracy.

Rzecznik Prasowy łódzkiego oddziału ZUS - Monika Kiełczyńska - tłumaczy, że wystawiający fałszywe zwolnienia lekarze zostaną wpisani na czarną listę i nie będą mogli już współpracować z ZUS-em. Natomiast pacjenci, którzy zostaną złapani na oszustwie, stracą prawo do pobierania dalszego zasiłku.

Monika Kiełczyńska powiedziała, że lekarz orzecznik może pojechać do miejsca, w którym znajduje się pracownik na zwolnieniu lekarskim. Prawo do sprawdzenia, w jaki sposób wykorzystywane jest zwolnienie lekarskie przez pracownika mają także przedsiębiorcy, jeżeli zatrudniają powyżej 20 osób

Przez ostatnie sześć miesięcy do łódzkiego ZUS-u trafiło o jedną trzecią więcej zwolnień, niż w pierwszej połowie roku 2008.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.