Facebook Google+ Twitter

W całych Włoszech protesty przeciw polityce Berlusconiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-27 15:39

W 150 miastach i miasteczkach na terenie całych Włoch ludzie pracy, emeryci oraz młodzież szkolna i akademicka protestowali przeciwko polityce rządu Silvio Berlusconiego. Protesty odbywały się pod hasłem "prawa na placu", a zorganizowała je największa centrala związkowa CGIL.

Najwięcej osób protestowało w Bolonii, Neapolu, Palermo i Rzymie. Protestujący chcieli uświadomić rządowi, że kontynuowanie dotychczasowej polityki płacowej i zatrudnienia doprowadzi do jeszcze większych masowych protestów. Związki zawodowe nie wyłączają nawet strajku generalnego w oświacie, której reforma budzi sprzeciw nauczycieli, uczniów i rodziców.

Szef centrali związkowej CGIL Guglielmo Epifani skrytykował pomysł skrócenia czasu zajęć i stwierdził, że Włosi są świadkami próby zniszczenia włoskiej szkoły. Lider CGIL, za zgubne uznał przekonanie ministra oświaty, że im krócej dziecko jest w szkole, tym więcej się nauczy. Biorący udział w manifestacjach studenci wyrazili sprzeciw wobec zapowiedzi prywatyzacji wyższych uczelni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Niedobrze zaczyna się z tym krajem dziać, oj niedobrze.
Bedę troche łajdakiem i powiem "Drodzy Włosi", czemu nie myśleliście o tym podczas wyborów?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.