Facebook Google+ Twitter

W całym kraju atak zimy, a w Szczecinie sztormowa cofka

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzegło przed możliwością wystąpienia lokalnych podtopień na nadodrzańskich terenach zalewowych, wywołanych przez cofkę sztormową.

Tak wygladały ogrody działkowe o 14-tej / Fot. Wincenty SadowskiPotężny wiatr, dochodzący nawet do 8 stopni w skali Beuforta, spowodował zjawisko cofki. Sztormowa cofka na Odrze, doprowadziła do znacznego podniesienia stanu wody na rzece, licznych podtopień nadodrzańskich terenów, ale spowodowała też dość znaczne podniesienie poziomu wody w Jeziorze Dąbie.

W Policach przy mijance woda przerwała wał, przelewa się przez jego koronę. W Stępnicy woda zalała już kilka ulic. W Szczecinie Dąbiu woda zalała przystanie centrum żeglarskiego i przystań żeglarską przy ulicy Przestrzennej. W basenie woda podniosła się do tego stopnia, że zaczęła zalewać nabrzeże. W centrum Szczecina woda wdziera się na wyspę Pucką. O godz. 16 zarządzeniem prezydenta miasta wprowadzono stan alarmu przeciwpowodziowego dla rejonu Wyspy Puckiej.

Odra zalała też tereny w północnej części miasta m.in.: ogrody działkowe przy ul. Wiszesława i pomału podchodzi do samej ulicy. Synoptycy zapowiadają, że ta fatalna pogoda utrzyma się jeszcze przez kilka kolejnych dni. Jeżeli sztorm na Bałtyku nie zelżeje Odra podtopi jeszcze wiele nadodrzańskich terenów miejskich Szczecina.

Obserwowałem podnoszenie się stanu Odry między godziną 14 a 16, na terenie ogrodów działkowych, przy ul Wiszesława. Przez te dwie godziny przybyło ok. 20 cm stanu wody i ledwo udało mi się ewkuować z działki w suchych kaloszach.
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.