Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5743 miejsce

W Capitolu znów było "Goło i wesoło"

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-07-22 07:45

Od kilku dni mamy ulewne deszcze, grzmoty i burze z piorunami. Jednak brzydka pogoda nie przeszkodziła wielbicielom teatru przybyć do warszawskiego Capitolu na spektakl "Goło i wesoło", zobaczyć "Napalonych Nosorożców" i dobrze się bawić.

Spektakl "Goło i wesoło" / Fot. Agencja GudejkoW lipcowy wieczór widzowie Teatru Capitol zobaczyli spektakl: "Goło i wesoło" , a w nim typową podwórkową scenografię ze śmietnikiem, petami i kolesiami, których głównym problemem jest zabijanie wolnego czasu. Potworną nudę egzystencji bezrobotni mężczyźni postanawiają sobie urozmaicić podglądaniem panienek, rozbierających się w nocnym klubie. Czeka ich jednak niespodzianka, bo tym razem piękne kobiety zasiadły na widowni, a na scenie swoje wdzięki prezentują mężczyźni. Mimo tego zaciekawieni panowie nie rezygnują z podglądania. Po kolei wchodzą na ramiona kolegów i na gorąco przekazują sobie wrażenia.

Jeden z nich wpada na pomysł naśladownictwa gołych aktorów, którzy w czasie występu obdarowywani są nie tylko oklaskami zachwyconych pań, ale także sowitymi napiwkami. Pozbawieni jakiejkolwiek pracy i szansy na jej zdobycie w rodzinnym Tomaszowie postanawiają pomysł wcielić w życie. Co prawda, mają wiele uprzedzeń: jeden ma krzywe nogi, drugi boi się księdza i matki, a trzeci zastanawia się co powie żona i pozostali mieszkańcy miasteczka.Olga Bończyk w spektaklu "Goło i wesoło" / Fot. Agencja Gudejko

Kierownik grupy amatorów (Jacek Lenartowicz) dwoi się i troi, aby wzbudzić zainteresowanie agenta, który tkwi w tym procederze od lat i widział mnóstwo nagich ciał obojga płci. Udaje mu się wybłagać szansę występu przed publicznością pod warunkiem systematycznego treningu oraz przedstawienia w pełni opracowanego programu.

W trakcie intensywnych przygotowań widz poznaje bliżej grupę „Napalonych Nosorożców”. Jest wśród nich porzucony małżonek (Jacek Kopczyński) z małym synkiem, nadużywający alkoholu operator wózka widłowego (Henryk Gołębiewski), policjant, transwestyta (Radosław Pazura), zagorzały katolik (Mirosław Zbrojewicz) i prawiczek (Maciek Mikołajczyk), który dzięki instruktorce tańca (Olga Bończyk) wkrótce przestanie nim być ku niezadowoleniu zapatrzonego w nią kierownika).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Willy the Pooh
  • Willy the Pooh
  • 22.07.2011 20:44

Równouprawnieni domagają się przedstawienia na swój temat! Ciekawa będzie sztuka na temat andropauzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A dzisiaj i jutro można się wybrać na godz. 18.30 na "Klimakterium i ...już ".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki za zaproszenie, Ewo, pomyślę, co da się zrobić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krzysiu, przyjeżdżaj! Spektakl będzie wystawiany w drugiej polowie sierpnia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze by było obejrzeć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gąska Balbinka
  • Gąska Balbinka
  • 22.07.2011 13:23

Czuję się zachęcona, obejrzę, zapamiętam i zaszaleję

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.