Facebook Google+ Twitter

W centrum Łodzi zabraknie parkingów?

Zapewnienia miejsc parkingowych w okolicach placu Dąbrowskiego chcą miejscy radni Lewicy Dariusz Joński i Maciej Rakowski.

Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na przebudowę placu Dąbrowskiego. W tym miejscu powstanie fontanna i amfiteatr. Ich budowa ma zakończyć się przed sierpniowymi obchodami 65. rocznicy likwidacji Litzmannstadt Ghetto. Dzięki inwestycji liczba miejsc parkingowych w tym miejscu znacznie się zmniejszy – do 25. Plac otoczony jest m.in. Teatrem Wielkim (w którym odbywa się m.in. festiwal Plus Camerimage), ale też sądem, Uniwersytetem Medycznym i Uniwersytetem Łódzkim. W pobliżu znajduje się również Dworzec Łódź Fabryczna.

- Dziś w okolicach placu i na samym placu parkuje ok. 250 aut. Jeśli nie zbudujemy nowego parkingu, ruch w tej części Miasta zostanie sparaliżowany. Proponujemy wybudować podziemny parking pod placem Dąbrowskiego i to jeszcze zanim ruszy budowa fontann i amfiteatru - mówi Dariusz Joński, przewodniczący klubu radnych Lewicy.

Radni Lewicy chcą, aby rada miejska na jutrzejszej sesji przyjęła przygotowane przez nich stanowisko w tej sprawie. - Dziś Komisja Doraźna ds. Organizacji Ruchu Drogowego jednomyślnie poparła nasz pomysł - dodaje radny Rakowski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.