Facebook Google+ Twitter

W Chełmży asfalt podzielił mieszkańców

Mieszkańcy bloku przy ul. Frelichowskiego 14 w Chełmży skarżą się, że w nieodpowiedni sposób naprawiono ciąg pieszy prowadzący do ich budynku.

Na dokończenie deptaku spółdzielni nie stać / Fot. Robert WejszewskiPoczątkowo betonowy deptak, biegnący przed blokiem, spełniał swoje zadanie. Jednak z biegiem lat materiał zaczął się kruszyć, wietrzeć i powstały dziury, które w czasie deszczu zamieniały się w kałuże. Dlatego spółdzielnia mieszkaniowa postanowiła rozwiązać problem przez ułożenie warstwy asfaltu. Posunięcie to nie spodobało się części mieszkańców - Gdzie indziej ułożono ładną kostkę z polbruku, a koło nas asfalt, który nie sięga nawet do klatki schodowej. - skarżą się mieszkańcy bloku. - Asfalt klei się do butów, dzieci brudzą się od tej lepkiej masy. W dodatku pozostawiono na starym betonie dziury przed samą klatką schodową. Jak spadnie deszcz, to nie będzie można suchą nogą wejść do budynku. Podobnie jest z dojściem do pobliskiego śmietnika, które po każdym deszczu zalewa woda.

Co na to władze spółdzielni?Zapytaliśmy, co na ten temat ma do powiedzenia reprezentant władz spółdzielni. - Tak krawiec kraje, jak mu materiału staje - odpowiada prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej Tadeusz Prass. - Ten asfalt tam zostanie, w najbliższym czasie nie przewiduje się ułożenia tam jakiejkolwiek innej nawierzchni. Dodatkowo ustawiony zostanie na tym ciągu komunikacyjnym słupek uniemożliwiający wjazd samochodów, ponieważ od tego niszczy się nawierzchnia, a poza tym jest to niebezpieczne dla pieszych. Dziury, które pozostały w starej nawierzchni, będą w przyszłości zalepione specjalnym betonem. Cała inwestycja kosztowała spółdzielnię około dziewięć i pół tys. zł brutto.

Zapewne nie wszyscy mieszkańcy bloku przy ul. Frelichowskiego 14 będą zadowoleni z podjętych przez spółdzielnię decyzji, ale jak wskazuje prezes Prass, niektórym lokatorom zastosowane rozwiązania odpowiadają.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.