Facebook Google+ Twitter

W Chile panika. Kolejne wstrząsy wtórne

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-04 08:13

Chile nawiedził kolejny wstrząs wtórny - według amerykańskich sejsmologów, trzęsienie miało siłę 6,1 stopnia w skali Richtera.

Kilka godzin wcześniej odwołano ostrzeżenie przed tsunami, ogłoszone po wczorajszych wstrząsach wtórnych. Trzęsienie wywołało panikę, setki ludzi uciekły znad brzegu morza w wyżej położone miejsca.

Wstrząsy były odczuwalne w kilku miastach, w tym w stolicy Santiago. Na ulicach drugiego co do wielkości miasta Chile - Concepcion, które najbardziej ucierpiało w czasie sobotniego trzęsienia, wybuchła panika.

Nie ma informacji o stratach materialnych. Tymczasem prezydent Michelle Bachelet zaprzeczyła doniesieniom, że w rejonach dotkniętych sobotnim trzęsieniem brakuje żywności i benzyny. Zapewniła, że do Concepcion i innych zniszczonych miejscowości trafia pomoc. W siedmiu miastach wprowadzono godzinę policyjną.

Z ostatnich danych wynika, że w sobotnim trzęsieniu zginęło blisko 800 osób. Wiele jednak jest wciąż zaginionych. Zniszczonych zostało około półtora miliona domów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.