Facebook Google+ Twitter

W Chinach odkryto szczątki nieznanego gatunku człowieka

W prowincji Guanxi w południowo-zachodnich Chinach, zostały odnalezione fragmenty ludzkiej czaszki. Prawdopodobnie odkryte szczątki są pozostałościami po nieznanym dotąd gatunku człowieka.

zdjęcie ilustracyjne / Fot. Luna04/CC 3.0Odnalezione kości są najmłodszymi, odkrytymi do tej pory szczątkami gatunku ludzkiego, które nie należą do tej samej linii ewolucyjnej, co człowiek współczesny, informuje onet.

Fragmenty ludzkich kości najprawdopodobniej należą do czterech osobników. Naukowcy uważają, że ich wiek szacuje się na 14,3 tys. - 11,5 tys. lat, co oznaczałoby, że " ta odnoga ewolucji przetrwała aż do początku rewolucji neolitycznej, okresu, w którym człowiek przeszedł od zbieractwa do uprawy roli".

Naukowcy informują, że odnalezione kości posiadają niespotykane cechy dla współczesnej oraz prymitywnej osoby. Nowy gatunek człowieka od współczesnego różni się grubszymi kośćmi czaszki, płaską twarzą, szerszym nosem oraz wystającą szczęką, natomiast mózg nie różni się wielkością od współczesnego osobnika.

Nowy gatunek, naukowcy nazwali ludźmi z "Jaskini czerwonego jelenia", swój wybór tłumaczą ich zamiłowaniem do dziczyzny.

Odkrycie nowego gatunku jest dowodem na ogromne różnice między populacją ludzi na terenie Azji pod koniec epoki lodowcowej.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.