Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9699 miejsce

W Chinach powstaje szklany most. Będzie miał 430 metrów długości. Przejdą po nim tylko odważni turyści

Chińczycy od zawsze mieli talent do budownictwa. Wielki Mur czy Zakazane miasto od wieków wzbudzają podziw ludzi z całego świata. Ich najnowszym pomysłem jest szklany most w Parku Narodowym Zhangjiajie, który już niebawem zostanie otwarty.

 / Fot. materiały prasowePomiędzy dwoma brzegami jednego z kanionów w chińskim Parku Narodowym już wkrótce otwarty zostanie największy na świecie szklany most. Liczy on 430 m długości, 6 m szerokości i ponad 300 m wysokości - podaje CNN. Turystów od dna kanionu oddzielać będzie tylko cienka warstwa metalu i szkła. Wygląda na to, że będzie to spacer tylko dla odważnych.

Wbrew pozorom, most ma być jednak bardzo bezpieczny. Jest w stanie wytrzymać obciążenie nawet 800 osób, będzie też odporny na silny wiatr i inne niesprzyjające warunki pogodowe. Projektantem jest izraelski architekt, Haim Dotan, twórca m.in. pawilonu izraelskiego na Expo 2010.

Most będzie nie tylko atrakcją turystyczną. Odbywać się na nim będą też różne imprezy, np. pokazy mody, skoki na bungee. Warto dodać, że będą to skoki z największej wysokości na świecie, deklasując tym samym obecnego rekordzistę - wieżę w Makau (233 m). Otwarcie planowane jest na lipiec 2015 roku.

Chociaż nie jest to ani jedyny, ani pierwszy szklany most na świecie, to pod każdym względem przewyższa konkurentów. Skywalk nad Wielkim Kanionem Kolorado (21 m długości) czy Glacier Skywalk w Kanadzie (35 m długości), wydają się przy nim małymi kładkami.

Czytaj także: Szwedzki student stworzył flagę planety Ziemia. Miałaby zostać wykorzystana podczas misji załogowych na inne planety


Wygląda na to, że już wkrótce plakietka Made in China przestanie kojarzyć się z tandetą i niską jakością. Współcześni Chińczycy chcą dorównać swoim przodkom i wychodzi im to coraz lepiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.