Facebook Google+ Twitter

W Chinach wydano pierwszą książkę Kapuścińskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-16 18:54

"Podróże z Herodotem" to pierwsza książka Ryszarda Kapuścińskiego, która ukazała się w tłumaczeniu na język chiński.

Wystawa fotografii publicysty, reportażysty i fotografa Ryszarda Kapuścińskiego. Nz: na fotografi Ryszard Kapuściński z żołnierzami. / Fot. PAP/CAF-Witold RozmysłowiczW polskiej ambasadzie w Pekinie odbyła się uroczysta promocja książki z udziałem córki Ryszarda Kapuścińskiego, Rene Maisner.

Przetłumaczenia książki podjęła się chińska polonistka i tłumaczka, doktor Wu Lan. Jak mówi, największą trudnością w procesie tłumaczenia było oddanie po chińsku stylu pisania wybitnego reportażysty. "Już w trakcie czytania książki czułam, że Kapuściński jest pisarzem, który w szczególny sposób zwracał uwagę na słowo i trzeba będzie to bardzo dokładnie tłumaczyć" - dodaje Wu Lan.

W książce "Podróże z Herodotem" znajdują się fragmenty poświęcone Chinom. Przed promocją książki Rene Maisner spotkała się ze studentami polonistyki i dziennikarstwa trzech pekińskich uniwersytetów.

"Podróże z Herodotem" w tłumaczeniu na chiński ukazały się nakładem Wydawnictwa Literatury Narodowej w Pekinie. Promocję książki oraz wystawę poświęconą twórczości Ryszarda Kapuścińskiego zorganizowała polska ambasada w Pekinie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.