Facebook Google+ Twitter

W Chinach wzrasta zainteresowanie nauką języka polskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-15 07:59

Od nowego roku akademickiego polonistykę można będzie studiować na Uniwersytecie Pedagogicznym w Harbinie. To już druga chińska uczelnia, która w swej ofercie ma studia polonistyczne.

Do tej pory Chińczycy mogli uczyć się we własnym kraju języka polskiego tylko na Pekińskim Uniwersytecie Języków Obcych. Ze względu na coraz większą liczbę chętnych do podjęcia studiów polonistycznych, zwiększono tam częstotliwość naboru. Do tej pory polonistyka pojawiała się w ofercie edukacyjnej Pekińskiego Uniwersytetu Języków Obcych co 4 lata. Teraz nabór na ten kierunek będzie prowadzony co 2 lata.

Zajęcia na Uniwersytecie Pedagogicznym w Harbinie poprowadzą lektorzy z Uniwersytetu Gdańskiego, który podpisał umowę o współpracy z chińską uczelnią. Jesienią, studia polonistyczne w Harbinie rozpocznie 20 studentów, którzy po roku nauki języka, przez kolejne dwa lata będą kontynuowali studia w Gdańsku.

Położony na północy Chin Harbin to miasto o polskim rodowodzie. Założone zostało pod koniec XIX wieku przez budowniczych Kolei Wschodniochińskiej, w tym także Polaków. Na początku ubiegłego stulecia w Harbinie działały dwie polskie parafie, polskie szkoły i stowarzyszenia. Po dziś dzień na harbińskim cmentarzu zachowały się polskie groby.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.