Facebook Google+ Twitter

W Chobieni młodzi filmowcy-amatorzy kręcą horror

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2006-11-17 16:14

Filmowcy to grupa 12 osób, gimnazjalistów i licealistów. Historię dwóch mrożących krew w żyłach zabójstw zamierzają opowiedzieć zupełnie serio. Dzieło nosi roboczy tytuł „Krewni stracha na wróble”.

Scenariusz powstaje zespołowo, każdy dorzuca jakiś pomysł.
– Nie obywa się bez kłótni – mówi Mariusz Lalewicz, który czuwa nad projektem.

fot. Agata GrzelińskaLalewicz wyjawia tylko, że będą dwa trupy. To całkiem sporo jak na 15-minutowy filmik.
– Zaczęliśmy od horroru, bo mamy jesień – mówi. – Ale w planach są jeszcze dwa filmy. W czerwcu zorganizujemy w Muzie festiwal młodzieżowych filmów o tematyce wiejskiej.
Filmowcy to grupa 12 osób, gimnazjalistów i licealistów. Historię dwóch mrożących krew w żyłach zabójstw zamierzają opowiedzieć zupełnie serio. Dzieło nosi roboczy tytuł „Krewni stracha na wróble”.
Do grupy dołączył Dariusz Porada, filmowiec-amator z Obory. Niedawno nakręcił w Lubinie komedię w stylu Monty Pythona pt. „Precz z facetami”.
Z zabawy niespodziewanie zrobił się horror, bo w komputerze, na który zgrał prawie gotowy film, zepsuł się twardy dysk. Teraz próbuje z niego odzyskać swoje dzieło.
Do tej pory był osamotniony ze swoją pasją, więc cieszy go, że w w Chobieni tworzy się ośrodek filmowy.
– Będziemy współpracować – deklaruje.
Chobieńską zabawę w kino zorganizowało stowarzyszenie Civis Europae. To część projektu „Korzenie” realizowanego w kilku powiatach Dolnego Śląska. Większość pieniędzy na warsztaty dla filmowców wyłożyła Fundacja Inicjatyw Obywatelskich FOP 2006 (ponad 60 tys. zł).
Civis Europae prowadzi też warsztaty teatralne dla dzieci z Tymowej, warsztaty muzyczne w Krzelowie, zajęcia literackie dla młodzieży z Głogowa. W Lubinie uczy dzieciaki rzeźby, fotografii i pozyskiwania funduszy europejskich.
D.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.