Facebook Google+ Twitter

W Chorzowie duszą karpie w foliowych torbach

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2009-12-24 07:59

W chorzowskim centrum handlowym AKS karpie sprzedawane były do toreb foliowych; na dodatek pływały w brudnej wodzie. Film pokazuje, że część z nich prawdopodobnie była już śnięta.

 / Fot. ARC DZAgnieszka Grońska jest aktywistką katowickiej Vivy - Akcji dla zwierząt. Była świadkiem, w jaki sposób traktuje się karpie w chorzowskim centrum handlowym. Nakręciła krótki film, który nie pozostawia złudzeń, że ryby trzymane były w fatalnych warunkach.

- Do Carrefoura w Centrum Handlowym AKS w Chorzowie wybraliśmy się trzyosobową grupką. To, co tam zobaczyłam, zupełnie mi się nie spodobało - opowiada Agnieszka Grońska, która telefonem
komórkowym nakręciła krótki filmik o tym, jak w tym supermarkecie sprzedaje się karpie.

- Karpie pływały do góry brzuchami, część z nich była już śnięta - relacjonuje. - Woda w basenie
była tak brudna, że na jej powierzchni pływał kożuch. Sprzedawca z całej siły upychał po trzy ryby w foliowe jednorazówki, choć przecież klienci powinni przychodzić z wiaderkami.

O całej sytuacji Agnieszka Grońska powiadomiła policję, sporządziła także notatkę do powiatowego
inspektora weterynarii. Wszystko bez rezultatu. Okazuje się, że według Powiatowego Inspektoratu Weterynarii, który przeprowadził kontrolę, ryby przechowywane są w należyty sposób.

- Kontaktował się ze mną pan, który z podobną sytuacją spotkał się w Katowicach. Kiedy spytał o sprzedaż ryb do reklamówek usłyszał tylko, że "nam wolno" - dodaje poirytowana Agnieszka Grońska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.