Facebook Google+ Twitter

W Chorzowie zostanie utworzony Zespół Szkół

- Nie będzie żadnego połączenia gimnazjum nr 7 z III LO! - od takich słów rozpoczął spotkanie prezydent Chorzowa czym wzbudził aplauz zebranych w auli. Informowaliśmy wcześniej, że prezydent Marek Kopel, dąży do połączenia obu szkół. Dzisiaj w auli liceum odbyło się spotkanie prezydenta z uczniami, nauczycielami i sympatykami obu szkół.

Zamiast połączenia szkół będzie Zespół Szkół / Fot. Przemysław BartosikJak się później okazało po deklaracji prezydenta radość była przedwczesna. - Tworzymy Zespół Szkół, w którym dalej samodzielne jest gimnazjum ze swoją nazwą i na takich samych zasadach będzie działało liceum. Natomiast jest tylko jeden dyrektor. Nie ma się czego obawiać, bo nie jest to pomysł nowatorski, tak się robi w całej Polsce - przekonywał Kopel.

Prezydent starał się uspokoić nauczycieli i nie powinni martwić się o swoje stanowiska pracy. - Liczba godzin pozostaje bez zmian i w takim wypadku liczba nauczycieli także musi pozostać bez zmian. Oczywiście błędem jest, że statut ZS jeszcze nie powstał i nie mogli się państwo z nim zapoznać - jest to zaniedbanie z naszej strony - tłumaczył gospodarz Chorzowa.

Marek Kopel mówił także, że utworzenie Zespołu Szkół nie niesie ze sobą żadnego zagrożenia, a oszczędności jakie wynikną z tej "operacji" zostaną wewnątrz instytucji. Nowy dyrektor, który ma być racjonalnie wybrany, będzie mógł za te fundusze zakupić np. nowe komputery czy inne pomoce dydaktyczne. Zaznaczył również, że drzwi pomiędzy gimnazjum i liceum mogą pozostać zamknięte jeżeli zadecyduje tak rada pedagogiczna.

- Z własnego doświadczenia wiem, że gdy zmiana jest sensowna to nic nie może się pogorszyć. Jeżeli w jednym budynku znajdują się dwie szkoły to normalną rzeczą jest, by był jeden gospodarz - zakończył prezydent Marek Kopel.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.