Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13213 miejsce

W ciągu 20 lat ludzkość skolonizuje Marsa? Tak twierdzi autor książki "Jak będziemy żyć na Marsie"

Ludzkość posiada zdolność wysłania załogowej misji na Marsa od 50 lat. W ciągu 20 lat powinna pojawić się możliwość kolonizacji Czerwonej Planety - twierdzi były redaktor naczelny Discover Magazine i autor książki "How We'll Live on Mars" ("Jak będziemy żyć na Marsie").

 / Fot. materiały prasoweZdaniem Stephena Petranka, autora książki "How We'll Live on Mars", od 50 lat ludzkość posiada techniczne możliwości podróży na Marsa. W wywiadzie udzielonym serwisowi Space.com były redaktor naczelny Discover Magazine stwierdził, że kolonizacja Marsa jest najlepszą z możliwych polis ubezpieczeniowych dla gatunku ludzkiego. Dlaczego? "Nie możemy w nieskończoność żyć na naszej planecie i przetrwać" - twierdzi i wymienia potencjalne zagrożenia: promieniowanie gamma, rozbłyski słoneczne, asteroidy. Mars ma być najlepszym z miejsc, gdzie ludzie mogliby zamieszkać.

Autor książki zwraca uwagę na to, co powiedział mu osobiście Jim Green z NASA. Dyrektor nauk planetarnych w agencji stwierdził, że podróż na tę planetę jest kwestią woli, a nie wiedzy i zdolności.

Największym wyzwaniem przy kolonizacji Marsa ma być znalezienie odpowiedzi na pytanie, jak żyć na Marsie bez konieczności noszenia kombinezonu kosmicznego. Z drugiej strony szanse ludzkości ma zwiększać odkrycie molekuł wody, którego dokonał w 2008 r. lądownik Phoenix.

Czytaj także: "Marsjanin" Andy'ego Weira. Kosmiczny Robinson Crusoe walczy o przetrwanie


Petranka uważa, że zainteresowanie Marsem będzie wzrastać również w opinii publicznej. Przyczynia się do tego m.in. książka "Marsjanin" Andy'ego Weira czy jej adaptacja w reżyserii Ridleya Scotta, która trafi do kin w październiku.

Podróże na Czerwoną Planetę mają być możliwe szybciej dzięki prywatnym inwestorom, takim jak choćby założyciel SpaceX Elon Musk czy Jeff Bezos z Amazonu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.