Facebook Google+ Twitter

W ciągu 5 lat do Polska dostała od UE 120 mld zł

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-30 08:08

"Gazeta Wyborcza" pisze, że od wejścia do Unii Europejskiej do Polski trafiło 120 miliardów złotych. Dzięki tym środkom realizowanych jest wiele strategicznych inwestycji.

Według gazety, obecnie w Polsce co kilka kilometrów można natknąć się na jedną z ponad 10 tysięcy inwestycji finansowanych przez Unię Europejską. To nowe lub wyremontowane drogi, oczyszczalnie ścieków, hale sportowe, warszawskie metro, odcinki autostrady A2, A4 i A6 czy przebudowane linie kolejowe.

Jak pisze "Gazeta Wyborcza", Ministerstwo Rozwoju Regionalnego obliczyło, że od wejścia do Unii na każdego Polaka przypadło już 1695,5 zł inwestycji z funduszy strukturalnych i spójnościowych. Zdaniem dziennika, unijne fundusze mają znaczący wpływ na PKB. Tylko w 2007 roku bezpośrednie inwestycje zagraniczne przekroczyły 5 procent polskiego produktu krajowego brutto, a wielu z nich nie byłoby, gdyby nie dotacje z Unii. Gazeta jako przykład podaje koncern General Motors, który nie zbudowałby nowej fabryki samochodów na Śląsku, gdyby nie miał pewności, że powstanie tam autostrada A4, a Polska będzie częścią unijnego rynku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ale propaganda sukcesu - jak za komuny. Jak dla mnie to już za komuny więcej wybudowano dróg i przynajmniej zakładów które dały pracę Polakom a nie jak obecnie Chińczykom i Koreańcom.
Nie jestem za komuną ale taka jest prawda. Teraz się wszystko zamyka bo się rzekomo nie opłaca.A drogi się coś nie chcą zbudować.
Przykład - wspomniana A4 remont płatnego odcinka coś się nie chce skończyć.

Polacy weźmy się wreszcie za siebie. Koniec polegania na innych - którzy nas i tak zostawią samych jak przyjdzie wojna. A teraz w obliczu kryzysu wypompowują od nas zarobione pieniądze. Przestańmy okradać nawzajem siebie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.