Facebook Google+ Twitter

W ciągu roku wyrzucamy żywność o wartości aż 400 mld dolarów (wideo)

Z raportu brytyjskiej organizacji non profit Waste and Resources Action Programme wynika, że w ciągu roku wyrzucamy żywność o wartości 400 mld dolarów.

 / Fot. screen/CNN Newsource/x-newsJak wynika z raportu, najwięcej jedzenia marnuje się w Azji. Tuż za nią znajduje się Europa, a dalej Ameryka Północna.

Raport został przygotowany na podstawie wyliczeń ONZ, z których wynika, że ludzie marnują 200 milionów ton zakupionej żywności rocznie. Z kolei, aż 600 milionów ton trafia na śmietnik tuż po wytworzeniu - zanim jeszcze trafi na sklepowe półki.

Autorzy raportu sugerują proste rozwiązania. Ich zdaniem marnotrawstwo można ograniczyć obniżając temperatury w lodówkach, a także zmieniając opakowania, w których sprzedawana jest żywność.

Zobacz także: We Frankfurcie zaprezentowano nowy banknot 20 euro. Zobaczcie jak powstaje (wideo)Źródło:CNN Newsource/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A ile gazu marnuje się w różnych bezsensownie spalanych płomieniach nad odwiertami i innymi zakładami, które w ten sposób pozbywają się wypływającego tego błękitnego paliwa.

A ile dóbr materialnych dla świata nie wytwarzamy, gdyż zbyt długo odpoczywamy...

Ileż kilometrów grafitu w ołówkach wyrzucamy codziennie, bo przecież nikt nie zużywa ołówków do ostatniego milimetra...

Ileż niepotrzebnych litów paliw wszelakich tracimy codziennie, bo środki transportu przewozić muszą miliony ton niepotrzebnego tłuszczu wiszącego na naszych tyłkach...

Czemu ma służyć taka wyliczanka, którą można ciągnąć w nieskończoność?

A jako żywo przypomina mi to wyliczenia komunistycznych ekonomistów wyliczających na poczekaniu ileż to pralek i lodówek nie powstanie z powodu strajku, który właśnie w zakładzie, w którym są one wytwarzane - ogłoszono strajk.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.