Facebook Google+ Twitter

W cieniu Ratusza -artyści pracują

W sobotni ranek 18 maja 2013 przed budynkiem ratusza w Legionowie rozpoczął się II plener malarski "Chodź pomaluj mój świat". Na dziedzińcu stanęło dziesiątki sztalug, a na nich płótna,obok pozostałe akcesoria malarskie.

Owoc pracy Damiana -jednego z laureatów II Przeglądu Twórczości. / Fot. Jerzy Jastrzębski Przy sztalugach z pędzelkami w ręku pojawiło się 44 laureatów II Przeglądu Twórczości organizowanego w ramach Dni Osób Niepełnosprawnych miasta Legionowo i powiatu Legionowskiego. Ich znajomi i rodziny, zapełnili dziedziniec i wspierali dokonania swoich bliskich. Nad przebiegiem artystycznym przedsięwzięcia czuwało dziesięciu artystów malarzy. Zaproszenie na tą imprezę to szczególne wyróżnienie, nagroda za dokonania artystyczne zaprezentowane na wcześniejszym przeglądzie.

-Ten plener malarski- mówił dyrektor MOK w Legionowie Andrzej Sobierajski- ma otwarty charakter. Pośrodku dziedzińca ustawiliśmy stoły, a na nich narzędzia do malowania, rysowania kartony, aby przechodzący mieszkańcy miasta mogli się przyłączyć i wziąć udział w tym wydarzeniu. Jak widać wielu skorzystało z naszego zaproszenia. Inni mogli z boku przyjrzeć się pracy twórczej naszych artystów- dodał rozmówca.

Po artystach pozostały obrazy ,które zostaną zaprezentowane hali sportowej Arena w Legionowie . / Fot. Jerzy JastrzębskiPodczas pleneru zawodowi artyści dzielili się wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami pleneru. Dla niektórych malarzy jest to nowe doświadczenie nigdy przedtem nie współpracowali z osobami niepełnosprawnymi. Muszą nauczyć się jasnej czytelnej komunikacji i nawiązać nić porozumienia z członkami swojej grupy. Przekazać swoje sugestie, nakreślić temat, poruszyć kwestie techniki. Ponadto czuwać nad całością tworzenia..Obie strony wywiązały się z postawionych im Malowanie w cieniu ratusza w Legionowie. / Fot. Jerzy Jastrzębskizadań znakomicie. Powstało mnóstwo przepełnionych kolorami obrazów.
Władze samorządowe powiatu i miasta zadbały, aby wszyscy uczestnicy pleneru otrzymali pamiątkowe dyplomy, a opiekunowie artystyczni grup podziękowania i prezent.
Plener malarski"Chodź pomaluj mój świat" to spotkanie wielu środowisk powiatu legionowskiego. Jest to dobra metoda przybliżania społeczności lokalnej grup osób niepełnosprawnych. Budowania dla nich przyjaznej atmosfery. Dla nich samych jest to olbrzymie wyzwanie. Tworzą w nietypowych dla siebie warunkach- poza pracownią, wśród nowych ludzi i nieznanym dla wielu otoczeniu. Muszą stawić czoła własnym lękom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.