Facebook Google+ Twitter

"W cieniu Śląska" - kolejna piłkarska premiera od Wydawnictwa SQN

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-05-24 12:56

Premiera pierwszej książki Wydawnictwa SQN o polskiej piłce już wkrótce! Bohaterem nowej pozycji będzie mistrz Polski w piłce nożnej z roku 2012, czyli Śląsk Wrocław. W cieniu Śląska to pierwsza tak kompleksowa i szczera biografia wrocławskiego klubu piłkarskiego. Książka ukaże się 5 czerwca 2013 roku.

 / Fot. Wydawnictwo SQNPremiera pierwszej książki Wydawnictwa SQN o polskiej piłce już wkrótce! Bohaterem nowej pozycji będzie mistrz Polski w piłce nożnej z roku 2012, czyli Śląsk Wrocław. W cieniu Śląska to pierwsza tak kompleksowa i szczera biografia wrocławskiego klubu piłkarskiego. Książka ukaże się 5 czerwca 2013 roku.

Kilkukrotne mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski, ponad tysiąc dwieście piłkarzy, kilkudziesięciu trenerów i setki tysięcy (a może i miliony) kibiców. To tylko część historii Śląska Wrocław, największego klubu w regionie o niemal siedemdziesięcioletniej tradycji. W cieniu Śląska Michała Wyrwy pokazuje więcej, bo oprócz sukcesów opowiada też o porażkach, słabościach i przelanych łzach. W książce nie brakuje również zabawnych anegdot i odpowiedzi na zaskakujące pytania.

Michał Wyrwa odkrywa przez kibicami Śląska Wrocław nieznane oblicze zespołu i przypomina najbardziej spektakularne momenty w jego historii. Autor zabiera czytelnika kilkadziesiąt lat wstecz i doskonale oddaje atmosferę polskiej piłki nożnej w tamtych latach, dzięki czemu zdobycie tytułu mistrza Polski przez wrocławskich piłkarzy w 1977 roku możemy przeżyć tak, jak byśmy byli wówczas na stadionie. Tak samo dokładnie autor przedstawia najnowszą historię Śląska Wrocław, a zdjęcia, zarówno archiwalne jak i współczesne, są doskonałym uzupełnieniem opowieści.

Historia drużyny z Wrocławia to jednak nie tylko wzloty, ale również upadki. I nie chodzi tu tylko o te na boisku. W cieniu Śląska pokazuje mroczne historie niespełnionych talentów oraz walkę piłkarzy z uzależnieniem od alkoholu i hazardu, znamiennych używek dla sportowców w socjalistycznej Polsce. Mimo tych trudności zespół ze Śląska zawsze parł i prze do przodu, a dowodem na jego wysiłek i walkę jest zeszłoroczny puchar i nieustająca wierność kibiców.

Informacja o autorze:
Michał Wyrwa - dziennikarską przygodę rozpoczął w 2011 roku na portalu WKS.pl. Kilkanaście miesięcy później, jako redaktor „Tygodnika Kibica”, relacjonował finał Ligi Mistrzów pomiędzy Chelsea a Bayernem. Podczas EURO 2012 odpowiadał za projekt Wirtualnej Polski - Dwunasty.pl. Wywiady, artykuły i felietony publikuje na największych portalach sportowych w kraju, przez Weszło! po stronę internetową TVP Sport.

Wydawca w Polsce:
Sine Qua Non - Wydawnictwo SQN powstało w połowie 2010 roku. Ideą, która przyświecała założycielom jest publikowanie książek “z pasją”. Dla jednych pasją jest piłka nożna, dla innych film, trzeci interesuje się sztuką współczesną a jeszcze kolejny po prostu literaturą. Jednak każdy z nich ma możliwość dzielić się swoją pasją właśnie poprzez książkę.

W oparciu o te założenia działa Sine Qua Non. Wśród pozycji, które ukazały się nakładem wydawnictwa można znaleźć książki o piłce nożnej, sztuce współczesnej, serialowe oraz inne, które są realizacją pasji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.