Facebook Google+ Twitter

W co gra Putin?

Kiedy ponad rok temu po raz pierwszy usłyszałem propozycję zaproszenie Donalda Tuska na wspólne obchodzenie rocznicy sowieckiego mordu w Katyniu, zadałem sobie pytanie: "w co gra Putin?"

Ani przez myśl mi nie przyszło, że ta gra może mieć tak tragiczny wymiar. Putinowi to chyba też
na myśl nie przyszło. A że próbował "rozgrywać" sprawy wewnętrzne Polski, to pewne.

Katastrofa Smoleńska, na pewien czas, zawiesiła pierwotny plan, ale my, jak to my, wzięliśmy się wszyscy do roboty i zaczęliśmy sami na nowo rozwijać zamierzony plan Putina. Jestem przekonany, że wszystko, co się zdarzyło w sprawie "smoleńskiej" po 10 kwietnia, aczkolwiek nie zaplanowane, potoczyło się zgodnie z intencjami naszego wschodniego sąsiada.

Sposób prezentacji raportu MAK oraz sformułowane wnioski, a szczególnie zastosowana forma językowa - to klasyczny sposób prowokowania "naindyczonych Polaczków". Dzisiejsza, niezapowiedziana konferencja prasowa to kolejne uderzenie wyprzedzające ewentualne wnioski z przesłuchań przeprowadzonych przez polskich prokuratorów w Rosji. Na szczęście, przynajmniej mam taką nadzieję, tym razem nie damy się "wypuścić" jak małe dzieci. Chociaż za niektórych "specjalistów" nie ręczę. A gra Putina? Jako niepoprawny romantyk i idealista wyczuwam, że "wyższa instancja" dyskretnie jednak wpływa na ostateczne rezultaty tych wszystkich knowań.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

<UWAGA TECHNICZNA>

Panie Romanie, (i wszyscy którzy idą jego "drogą") proszę się odnosić do tekstu a nie do osoby autora!

Panie Maciej-u Siwiński, pański komentarz jest zbędny - czytelnicy sami potrafią sobie wyrobić zdanie tak jak o tekście artykułu jaki i zamieszczonych pod nim komentarzy. Wyrazy sympatii można sobie przekazać używając wiadomości prywatnej.

Do oceny artykułu, służą gwiazdki oceny. Komentarze zaś do merytorycznych uwag (uzupełnienie, etc) do tekstu artykułu. Wyrażanie sympatii czy wręcz przeciwnie, powinno zostać uznane zwyczajnym SPAM-em ponieważ utrudniają pozostałym merytoryczne zapoznanie się z przedstawionym tematem! Bardzo więc wszystkich proszę o elementarną kulturę wypowiedzi, na przyszłość.

Z wyrazami szacunku,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panowie Roman i Jerzy - lubię Wasze komentarze. Obaj dmiecie w te same dudy.
I tak się nadymacie, że tchu do namysłu już nie staje.
Pozdro !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pułkownik Putin "gra" tak jak Tusk pozwala.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.