Facebook Google+ Twitter

W co gra Unia Europejska?

Niewielu wie, że naukowcy z UMCS w Lublinie opracowali metodę pozyskiwania paliwa z wydzielanego przez kotłownie dwutlenku węgla. Wyobraźcie sobie, że nasza władza nie machnęła przysłowiowym ogonem na dwie możliwości, mogące się przyczynić do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Pakiet klimatyczny podpisaliśmy. Brawo! Bicz do samobiczowania już sobie ukręciliśmy. I co dalej? Co z profilaktyką zapobiegającą powstawaniu ran od mocniejszych uderzeń? Przecież nie możemy wyglądać, jak ci z orszaków
przetaczających się przez średniowieczną Europę: półnadzy, ociekający krwią biczownicy. Chyba, że komuś widok Polaka ociekającego krwią sprawia przyjemność? Gdyby tak było, wówczas można byłoby zrozumieć "niedołęstwo" naszej władzy w przeciwdziałaniu restrykcyjnym skutkom Pakietu klimatycznego.

Pewnie nie za bardzo łapiecie do czego zmierzam? Już mówię. Zmierzam do wytknięcia naszej władzy, świadomego albo nieświadomego działania na szkodę Polski. Ktoś może mi wytknąć, że już samo zwątpienie w korzystne dla Polski działania polskiej władzy, jest poważnym zarzutem. Odpowiadam. Ja nikomu nic nie zarzucam. Ja usiłuję zwrócić uwagę na brak spójności w zarządzaniu państwem. Wydawałoby się, że podpisując umowę w której są uregulowania dotyczące minimalizacji emisji dwutlenku węgla do atmosfery, należałoby zapobiegliwie podjąć działania mające na celu tę minimalizację.

Tymczasem nasza władza nie drgnęła z miejsca. Wszystkim wiadomo, że na terenie Polski są źródła geotermalne. Niewielu wie, że naukowcy z UMCS w Lublinie opracowali metodę pozyskiwania paliwa z wydzielanego przez kotłownie dwutlenku węgla.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Proszę:

Powstał atlas wód geotermalnych występujących na terenie Polski pod redakcją prof. Wojciecha Góreckiego z Wydziału Geologii Akademii Górniczo-Hutniczej, wskazujący obszary występowania wód geotermalnych na terenie Polski[9] Pierwszy w Polsce Zakład Geotermalny w Bańskiej-Białym Dunajcu powstał w latach 1989-1993. Od kilku lat z odwiertów i instalacji korzysta PEC Geotermia Podhalańska SA, która dostarcza ciepło do większości domów w Zakopanem.

Jak dotąd na terenie Polski funkcjonuje dziewięć geotermalnych zakładów ciepłowniczych oraz kilka w budowie:
Bańska Niżna (4,5 MW, docelowo 70 MW),
Pyrzyce (15 MW, docelowo 50 MW),
Stargard Szczeciński (14 MW, nieczynna[10])
Mszczonów (7,3 MW),
Uniejów (2,6 MW),
Słomniki (1 MW),
Lasek (2,6 MW),
Klikuszowa (1 MJ/h),


Jakim "inicjatorem odwiertów geotermalnych jest „klecha”"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

W to gra UE: Jadwigo, sąsiednia miejscowość Osowo gospodarowało na około 1000 ha. Pracowało tam 300 ludzi. Uprawiano pola, hodowano tysiące zwierząt bydła, trzody chlewnej a buhaje ze względu na technologię bio szły na eksport do produkcji jako koszerne, za co były specjalne premie dla wszystkich z tym związanych.
Były nawet odwiedziny ministra spraw zagranicznych Izraela z możliwością współpracy. Nawet wystąpił w TVP w sprawie współpracy i pamiętam do dzisiaj wypowiedź: "Możecie wybrać towary z Zachodu, ładnie opakowane, w słusznej cenie a w środku towar wątpliwej jakości. Możecie współpracować z nami. Wtedy towar nie będzie tak ładnie opakowany i nęcący, ale na miarę swojej wartości. W środku opakowania nie będzie podrobione."
I co?! Pytam się teraz?! Nie sprawdziły się jego słowa?! Nie ma prawie żadnego oryginalnego towaru wartościowego! Niby zachodnie a z Chin! A cena jeszcze wyższa!
No, ale naszym notablom nie po drodze! Bo żydowskie! I spasowali! Durnie! Tak nasączeni antysemityzmem, że żadna współpraca w tym temacie niemożliwa!
A co z tym majątkiem jak wyżej?!
Ano, wzięło dwóch Niemców. Uprawiają tylko pola. Zabudowania niszczeją bezpowrotnie. Zatrudnili 5 pracowników z 300-stu. Reszta dogorywa i czeka na "ostateczne rozwiązanie".
Może myślicie, że dla Polski produkują?!
O! Nie tędy droga! Firmy w Niemczech są ważniejsze niż w Polsce! A więc granica otwarta i do Niemiec.
No, ale Polakom coś się należy, no nie?! No to niech mają i kupią sobie w "LIDLU".

A przy okazji?! Żeby wyprodukować, trzeba inwestować, no nie?! Niemiec nie głupi, bo jego kapitał musi osobno zarabiać i robić dobry geszeft.
Bierze więc kredyt niemiecki, ale też nie jest głupi i bierze na 1% w ramach programu oszczędzania niemieckiej ziemi! Niemiecką ziemię trzeba oszczędzać! A kukurydzę uprawiając trzeba pryskać z rzędu przez cztery lata i po tym tylko buraki cukrowe urosną! Cukier zjedzą "Polaki", nic nie szkodzi, lekarstwa tanie to się wyleczą i na lekach jeszcze zarobimy! "Polaki" dobrze się rozmnażają a i tak ich jest za dużo!
A ja muszę na to patrzeć!
Co to za współpraca europejska?! Jesteśmy potrzebni jako rynek zbytu i tyle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Od dość dawna w Polsce preferowane są technologie zza Oceanu, z Chin itd. Po co wspierać nasze polskie skoro można pomagać wszystkim tylko nie sobie. Chińczycy rozwijają się dzięki nam wszystkim, bo kupujemy ich tanie i byle jakie produkty. Ameryka jakoś przędzie dzięki temu, że odkupujemy od nich na złom przeznaczane samoloty i technologie militarne, które u nas nigdy nie będą zastosowane. Żal serce ściska, że nie rozwijamy rodzimej myśli w kierunku rozwoju społecznego, narodowego. Szkoda czasu na kontynuacje tego tematu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To do jasnej, ciasnej ....... dlaczego my Polacy nie zmienimy polityków na takich, którzy będą pilnowali Polskiego Interesu, a nie interesu jakiegoś koncernu? Od czego mamy Demokrację? I od czego są wybory powszechne - demokratyczne wybory - chyba nie fałszowane? Jak długo jeszcze, po "przewalance" będzie istniał ten stary układ - Polsce szkodliwy? Dwadzieścia dwa lata, powinno wystarczyć na wymianę tych "gazetowych banknotów" na prawdziwe i pełnowartościowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na temat odnawialnych źródeł energii (proekologicznych) napisał świetną, w miarę przystępną, książkę, prof. W. M. Lewandowski- Proekologiczne odnawialne źródła energii.
Zgadzam się z Tobą, że w naszym kochanym państwie elity rządzące nie są zainteresowane odkryciami technologicznymi naszych rodzimych naukowców. Np. prof. Lewandowski pisze bardzo przystępnie o wykorzystaniu energii słonecznej i geotermalnej w budownictwie, przedstawia swoje pomysły na proekologiczne sposoby konwersji energii i sposoby jej wykorzystania. Nasi naukowcy mają bogaty dorobek , trzeba tylko chcieć i umieć go wykorzystać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
  • Inka
  • 14.02.2012 15:07

Lobby Energi Atomowej, jest tak silne że blokuje ,wszystkie inne inicjatywy związane z energią odnawialną!

Politycy są w kieszeniach ,Francuskich Amerykańskich i Koreańskich konsorcjów,nie zrobią nic by to zmienić!

Po prostu są skorumpowani! Mamy mnóstwo gazu łupkowego ,teraz wody geotermalne (można by ogrzać niewielkim kosztem pół Polski) ,ale nasi politycy na chama forsują EA. Czy to nie jest podejrzane???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy nie uważacie, że trzeba byłoby tu kogoś "wziąć za kark i strącić go z chmur"? Dlaczego to - mając tyle dóbr - ciągniemy się wciąż w ogonie Europy i liczymy na to, co nam skapnie ze "stołów pańskich"?
Do dzieła Szanowni Państwo weźmy się.
Skoro politycy wybierają to, co dla Polski jest złe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety Tadeuszu, powiedziałeś smutną prawdę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.